Ulotne chwile widziane okiem Emilii Niedziałkowskiej

2020-01-30 19:00:00 (ost. akt: 2020-01-30 19:18:25)

Autor zdjęcia: Emilia Niedziałkowska

31 stycznia o godz. 18.00 w galerii KCK odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Emilii Niedziałkowskiej pt. "Ulotne chwile”.
Artystka, działająca m.in. w kętrzyńskiej Radzie Kultury przygodę z fotografią, wtedy jeszcze analogową, rozpoczęła jako nastolatka uczęszczając na zajęcia dla młodzieży kętrzyńskiego klubu "Foto MX". Po 10 latach przerwy wróciła do fotografii.

Emilia Niedziałkowska uwielbia fotografować rodziny, kobiety w ciąży, pokazywać nostalgię, miłość i bliskość, która – zdaniem artystki - jest podsumowaniem relacji z drugim człowiekiem. Jest ceniona również, jako fotografka dziecięca.

O swojej pasji fotograficznej mówi wprost: - Warto zwracać uwagę na otaczającą nas przyrodę, wykorzystywać najmniejszy krzaczek czy największe drzewo, które są naturalnym otoczeniem dla fotografii ludzi. Jeżeli chcemy wykonywać fotografię pełną uczyć, musimy zastanowić się co w nas wzbudza emocje i to pokazać na zdjęciach. Dziękuję, za to że mogę być fotografem i dzięki temu z radością wykonuję sesje innym - twierdzi artystka.

O jej punkcie spojrzenia na fotografię, o pasji i artystycznych doświadczeniach będzie można porozmawiać osobiście już w piątek 31 stycznia o godz. 18.00 podczas wernisażu w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5