Z Ligi Mistrzów do Kętrzyna. Recepta na kłopoty Granicy?

2020-01-13 08:49:22(ost. akt: 2020-01-17 08:50:34)

Autor zdjęcia: archiwum KKS

FUTBOL || Adam Fedoruk, znany m.in. z występów w Legii Warszawa, został nowym dyrektorem sportowym najwyżej sklasyfikowanej ekipy naszego powiatu — Granicy Kętrzyn.
Kętrzynianie plasują się na względnie bezpiecznym, 10. miejscu w tabeli IV ligi. I choć widmo spadku — w przeciwieństwie do 14. w zestawieniu MKS Korsze — nie puka jeszcze w okna działaczy KKS, postanowiono "dmuchać na zimne".

Funkcję nowego dyrektora sportowego klubu powierzono w ręce nie byle kogo, bo niełatwo w regionie o postać z tak ciekawym CV jak Adam Fedoruk. Elblążanin znany jest m.in. z występów w Legii Warszawa, z którą pojawił się nawet w legendarnej Lidze Mistrzów. Zbierał również doświadczenie np. jako asystent GKS Bełchatów czy Cracovii. W ostatnim czasie pod swymi skrzydłami miał Wigry Suwałki.

— Funkcja, którą powierzono mi w klubie, jest poważna i obejmuje wiele zagadnień. Jestem podekscytowany tym, że mogę wziąć udział w takim projekcie jak Granica — stwierdził podczas oficjalnej konferencji prasowej Adam Fedoruk. — Wiem, że kibice oczekują dobrej gry pierwszego zespołu, jak i drużyn młodzieżowych. I będziemy grali na odpowiednim poziomie, lecz potrzebujemy nieco czasu — dodał nowy dyrektor sportowy, który będzie starał się ponadto wyszukać w regionie "futbolowe diamenty" mogące realnie wzmocnić siłę kętrzyńskiego IV-ligowca.

— Cieszymy się, że mamy okazję skorzystać z ogromnego doświadczenia, którym dysponuje Adam — podsumował Jarosław Moczarski, prezes KKS.

kk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5