Niska temperatura zagrażała ich życiu - pomogli policjanci

2019-12-02 12:37:09 (ost. akt: 2019-12-02 22:29:10)
W związku z niskimi temperaturami policjanci częściej odwiedziają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne

W związku z niskimi temperaturami policjanci częściej odwiedziają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne

Niska temperatura panująca na zewnątrz zagraża życiu i zdrowiu osób bezdomnych potrzebujących pomocy, ale także samotnych, nieporadnych życiowo czy będących pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni! Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
W sobotę 30 listopada przed godz. 22.00 do oficera dyżurnego kętrzyńskiej policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował o tym, że na schodach klatki schodowej ktoś śpi. Gdy na miejsce pojechali policjanci, zastali tam leżącego mężczyznę, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 23-latka wykazało blisko cztery promile alkoholu w jego organizmie.

Druga interwencja dotyczyła bezdomnego, wymagającego pomocy mężczyzny, który przed godz. 18.00 w niedzielę 1 grudnia, przemarznięty siedział na klatce schodowej jednego z bloków. Mężczyzna mówił, że nie ma gdzie przenocować i prosił o pomoc. Okazało się, że 37-latek był pijany.

Z uwagi na to, że okoliczności w jakich znajdowali się mężczyźni zagrażały ich zdrowiu i życiu, z powodu panującej niskiej temperatury noc spędzili w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu funkcjonariusze przetransportowali 37-latka do schroniska, gdzie otrzyma pomoc, a 23-latka za jego zgodą do ośrodka wsparcia.

Źródło: KPP Kętrzyn

Obrazek w tresci


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5