Najlepsi pejzażyści ponownie nagrodzeni. Jury miało problem z wyborem

2019-11-22 14:00:00 (ost. akt: 2019-11-22 10:45:20)
Konkurs od lat cieszy się zainteresowaniem

Konkurs od lat cieszy się zainteresowaniem

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Kolejna odsłona Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Pejzaż Polski" już za nami. Zwycięzców tradycyjnie poznaliśmy przy okazji Święta Niepodległości.
"Pejzaż Polski" od kilkunastu lat cieszy się nieustannym zainteresowaniem fotografów z całego kraju. Tradycją jest to, że 11 listopada w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury ogłaszane są wyniki. Nie inaczej było w tym roku. Na konkurs wpłynęło prawie 350 prac około 120 autorów z całej Polski. Jury w składzie Andrzej Stachurski, Lucjan Mikulski i Artur Frankowski miało problem z wyłonieniem tych najlepszych.

– Wiele jest prac na najwyższym poziomie technicznym, duże formaty itp. Są też takie, które nie imponują wielkością, ale gdzieś skrywają w sobie to piękno ujęcia, piękno polskiego pejzażu – ocenia Artur Frankowski.

Pierwsze miejsce przyznano Małgorzacie Kolasie z Poznania za zestaw fotografii pt. „Ola poznaje świat”, „Nie bój się cieni”, i „Deszczowa piosenka”. - Autorka może nie zrobiła dużych powiększeń, ale wszystkie jej prace są perfekcyjnie skomponowane. Zastosowała też trochę sztafażu. Czuć, że te prace mają w sobie klimat i duszę - stwierdza Frankowski. Drugie miejsce zdobył Jan Olchówka za tryptyk „Trzy Lipy”, a trzecie ex aequo Kamila Wiśniewska za „Połączenie” oraz Magdalena Chudzik za „Bałtyckie rzeźby”. Zdobywcy "podium" otrzymali nagrody finansowe.

Jury przyznało również nagrody rzeczowe. Otrzymali je: Anna Klinkosz – ,,Ranek w Dolinie Baryczy”, Tomasz Okoniewski – ,,Gdy dzień się budzi”, Szymon Kaczmarczyk – ,,Z koziej perspektywy", Rafała Korbana – ,,Poranek’, Wojciecha Wojnowskiego – zestaw prac, Alicji Woronowicz – zestaw prac oraz Marka Kojro – ,,Bukowy las”.

Wystawę pokonkursową można oglądać w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Wojciech Caruk2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5