Policyjni siatkarze pod wodzą kętrzyńskiego komendanta stanęli na podium Mistrzostw Polski

2019-11-20 11:19:31 (ost. akt: 2019-11-20 11:37:43)
Insp. Dariusz Ślęzak przekazał puchar Komendantowi Wojewódzkiemu Policji

Insp. Dariusz Ślęzak przekazał puchar Komendantowi Wojewódzkiemu Policji

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W hali sportowej Państwowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach odbyły się - już po raz szósty - Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej. Do rozgrywek stawiło się 8 drużyn reprezentujących formacje mundurowe. Tak jak w ubiegłym roku reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie stanęli na podium zawodów. Kapitanem drużyny był Komendant Powiatowy z Kętrzyna.
Na parkiecie przez dwa dni zawodów rywalizowało osiem drużyn złożonych z funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji i Straży Pożarnej. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy: I – KWP Olsztyn, KWP Warszawa, KWP SP Gorzów, KW PSP Katowice. II grupa - KMP Chełm, KW PSP Opole, KW PSP Łódź, KM PSP Gdynia. Dwa najlepsze awansowały do półfinałów, a następnie walczyły o podium. Wszystkie mecze były zacięte i pełne siatkarskich emocji, ale do walki o pierwsze miejsce na podium mogły stanąć tylko dwa teamy. W finale spotkali się najlepsi – drużyna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, która rywalizowała z drużyną Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Po zaciętym pojedynku zawodnicy KWP Olsztyn wywalczyli drugie miejsce na podium. Rozgrywki po raz kolejny pokazały, że sportowa rywalizacja może odbywać się zgodnie z zasadami fair play, a tego rodzaju inicjatywy są wspaniałą okazją do integrowania się i promocji służby, jako wybranej ścieżki kariery zawodowej. Funkcjonariusze służb mundurowych biorący udział w turnieju zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry, który do ostatnich chwil dostarczył wielu sportowych emocji.

Klasyfikacja końcowa:
1. miejsce Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi,
2. miejsce Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie,
3. miejsce Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

We wtorek, 19 listopada siatkarska reprezentacja KWP w Olsztynie spotkała się z nadinsp. Tomaszem Klimkiem Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie. Szef warmińsko-mazurskich policjantów pogratulował zawodnikom sukcesu i podziękował za tak efektywne reprezentowanie garnizonu. Kapitan drużyny insp. Dariusz Ślęzak, na co dzień Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie, podziękował swojemu przełożonemu za udzielone wsparcie i przekazał mu puchar zdobyty podczas zawodów.

Źródło: KWP Olsztyn

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5