Fotografowie zapraszają na wędrówkę po zaczarowanym lesie

2019-10-23 10:00:00 (ost. akt: 2019-10-23 22:29:43)

Autor zdjęcia: Alicja Woronowicz

Światło, kolory, niesamowite kształty, będące nieraz wytworami wyobraźni. Również te stworzone przez naturę. W lasach można spotkać prawdziwe cuda
Często wielu z nas ma okazję pospacerować w lesie. Nawet tym kętrzyńskim. Nie zawsze jednak skupiamy uwagę na otaczającej nas przyrodzie. Nie zawsze dostrzegamy też drzemiącą tam magię. Nie bez przyczyny to właśnie te skupiska drzew i szeroko pojętej natury od lat pobudzają wenę twórców baśni czy sztuk wizualnych. Kto z nas nie zna historii, które dzieją się właśnie w lesie? Czym byłby Kubuś Puchatek bez swojego Stumilowego Lasu? Gdzie mieszkałyby Smerfy, gdyby nie las? Jak wyglądałoby tolkienowskie Śródziemie bez Entów? I wreszcie jak wyglądałoby nasze życie.

Namiastkę leśnej magii postanowili uwiecznić fotografowie z Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno - Filmowego "FOTO MX". Już 24 października zaprezentują efekty w postaci swoich prac. O godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 2 w Loży odbędzie się wernisaż fotograficznej wystawy. Będzie tam można obejrzeć zdjęcia dziewięciu artystów z Kętrzyna i Mrągowa, którzy są członkami stowarzyszenia. Swoje prace pokażą: Bożena Groblewska, Marcin Jakowicz, Mirosław Kleczkowski, Mirosław Krawczyk, Jolanta Małkiewicz, Lucjan Mikulski, Maria Pawluczuk, Alicja Woronowicz i Wojciech Caruk. - Las to na tyle rzeczywiście magiczne miejsce, że nie da się całego jego klimatu pokazać w stu procentach. Na zdjęciach będzie można zobaczyć coś, czego nieraz nie dostrzegamy w czasie spacerów. To magia, którą tworzy sama natura, ale też szczypta odrealnionej bajkowości. Mamy nadzieję, że spacer z nami leśnymi ścieżkami będzie ciekawy - zachęcają fotografowie.

Wojciech Caruk


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5