Bieszczadzka "wataha" Najlepsza w Straży Granicznej [GALERIA]

2019-09-20 10:00:00 (ost. akt: 2019-09-24 22:11:35)
Zawodnicy musieli wykazać swoją sprawność m.in. na rowerze

Zawodnicy musieli wykazać swoją sprawność m.in. na rowerze

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

Od 11 do 13 września o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej” walczyło 11 drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski. Młodzież ze szkół średnich rywalizowała o miano „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”.
Dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej odbyła się VI edycja sportowych zmagań. W obecności Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, władz miasta i powiatu kętrzyńskiego oraz zaproszonych gości, symbolicznym strzałem zawody rozpoczął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot.

Do rywalizacji przystąpiło jedenaście czteroosobowych drużyn. Organizatorzy zaplanowali konkurencje, podczas których funkcjonariusze Straży Granicznej mogli sprawdzić swoje siły i umiejętności, ale też współdziałanie z kolegą z patrolu.

Pierwszego dnia na uczestników czekał tor sprawnościowy, podczas którego zawodnicy musieli, m.in. pokonać 170 cm ścianę , równoważnię oraz tunel. Następnym etapem było składanie i rozkładanie broni, pomoc rannej osobie i strzelanie z broni pneumatycznej. Po torze przeszkód uczestnicy zmierzyli się z jazdą precyzyjną land roverem, rowerem, musieli też pokonać trudny teren pojazdem ATV. Nie zabrakło również strzelania.

Drugiego dnia zawodów w okolicach Kętrzyna, odbył się bieg na orientację w terenie. Uczestnicy musieli pokonać około 15 km i wykazać się nie tylko kondycję fizyczną, ale i prawidłowo odczytać mapy, czy znaleźć ukryte punkty kontrolne.

Ostatniego dnia sportowcy sprawdzili swoją wiedzę w teście m.in. z kontroli ruchu granicznego, ochrony granicy państwowej, czy ustawy o cudzoziemcach.

Tytuł „ Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, II miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego OSG, a na III miejscu, stanęła ekipa z Morskiego Oddziału SG.

W tym roku po raz drugi Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zorganizował zawody „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”. 11 września w sportowej rywalizacji udział wzięło 6 drużyn ze szkół średnich naszego województwa.

Młodzież zmierzyła się w następujących konkurencjach: test z wiedzy o polskich formacjach granicznych, jazda precyzyjna rowerem, tor przeszkód, strzelanie z pistoletu pneumatycznego oraz bieg sztafetowy 4x400 metrów. Najwięcej emocji wzbudził tor sprawnościowy. Młodzi ludzie nie tylko musieli wykazać się kondycją fizyczną, ale również zwinnością podczas wykonywania ćwiczeń.

W zawodach „Jak Najlepsi w Straży Granicznej” zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. Puchary i nagrody zwycięskim drużynom wręczał Komendant W-MOSG płk SG Robert Inglot.

w-mosg
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5