Weekend pełen atrakcji

2019-06-21 13:45:00 (ost. akt: 2019-06-21 13:55:19)
Święto Kolorów przyciąga tłumy młodych ludzi

Święto Kolorów przyciąga tłumy młodych ludzi

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje! A jak witać ten wyczekiwany przez młodzież moment to zdecydowanie hucznie i z rozmachem. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Kętrzyna szereg atrakcji na pierwszy wakacyjny weekend.
To będzie fantastyczny początek wakacji w Kętrzynie! - Chcemy powitać wakacje z wielkim rozmachem w aktywny sposób, kolorowo i rodzinnie, dlatego po raz kolejny organizujemy Mazury Freestyle Battle. Tym razem impreza odbędzie się w Parku Rozrywki przy ul. Poznańskiej, który jest idealnym miejscem w naszym mieście do czynnego wypoczynku - zapowiadają organizatorzy z Kętrzyńskiego Centrum Kultury. 22 i 23 czerwca będzie można tam oglądać zmagania w kilku kategoriach takich jak: deskorolka, rolki, bmx, graffiti, bboying i hip-hop dance. Na wszystkich chętnych będą czekały również urządzenia do zabawy dla dzieci, boiska do siatkówki plażowej, boiska do boulle, piłkarzyki i wiele innych atrakcji.

Do tego 23 czerwca w ramach ogólnopolskiej trasy po raz pierwszy do Kętrzyna zawita Holi Festival Święto Kolorów. - O ogromnej popularności tego typu projektów świadczy fakt, iż w poprzednich latach w takich imprezach na terenie Polski brało udział od 2 do 10 tys. osób podczas każdego z eventów, przyciągając zarówno starszych, jak i młodszych. Czas zapisać sobie tę datę w kalendarzu! Zbierzcie znajomych i weźcie udział w najbardziej kolorowej imprezie w tym roku! - zachęcają organizatorzy. Na uczestników czekają: oryginalne kolorowe proszki Holi w 9. kolorach, zabawa przy muzyce z DJ-em, kolorowa wata cukrowa, Kolorowe Granity i wyrzutnie proszków Holi. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 19.00. Warto dodać, że mieszkańcy Kętrzyna na tę imprezę jeździli do tej pory do okolicznych miast, m.in. Giżycka czy Mrągowa.

W najbliższą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 gwarno powinno też być na Pl. Piłsudskiego. Powinno być też... smacznie. Wszystko za sprawą I Festiwalu Smaków Food Trucków pod hasłem "Kulinarna podróż dookoła świata". Będzie można skosztować takich dań, jak m.in.: frytki belgijskie, butter chicken, tikka masala, mango lassi czy burito z marynowanym kaktusem. Jednym słowem kuchnia europejska, amerykańska, meksykańska, indyjska i inne w jednym miejscu. Na spragnionych wrażeń czeka zabawa przy konkursach typu jedzenie na czas. Wielbicieli food trucków w Kętrzynie nie brakuje. Można ich było spotkać m.in. rok temu na podobnej imprezie w Mrągowie.

Aktywny weekend będzie można zakończyć chwilą refleksji i zadumy. 23 czerwca o godz. 17.00 w parku koło Loży będziemy widzami czegoś, czego dawno w Kętrzynie nie było - spektaklu plenerowego. "Rój” to opowiedziana ruchem historia królestwa umiejscowionego ponad czasem, gdzie zastany ład zostaje zburzony przez pojawienie się niespodziewanego gościa. Królowa, jej syn, dwórki i Obcy to postacie, które mogą stanowić doskonałą metaforę różnego rodzaju systemów: rodziny, szkoły, instytucji ale razem obrazują także symbol przemiany w obrębie jednostki. W zetknięciu z Nieznajomym nagle muszą porzucić swoje dobrze znane role i skonfrontować się z najskrytszymi pragnieniami. Spektakl inspirowany m.in. teoriami psychoanalizy i jungowskimi archetypami z muzyką na żywo, częściowo improwizowaną. Wykonawcami będą aktorzy działający pod skrzydłami Fundacji Sztuka Ciała.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wojciech Caruk2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5