Mistrzyni spotkała się z młodzieżą [GALERIA]

2019-06-14 12:10:12 (ost. akt: 2019-06-18 10:19:14)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Joanny Jędrzejczyk fanom sportów walki przedstawiać nie trzeba. 11 czerwca wielokrotna mistrzyni świata w boksie tajskim i mieszanych sztukach walki odwiedziła Kętrzyn i spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5.
Trzykrotna zawodowa mistrzyni świata, dwukrotna mistrzyni Europy oraz czterokrotna amatorska mistrzyni świata, trzykrotna mistrzyni Europy i pięciokrotna mistrzyni Polski w boksie tajskim. Wicemistrzyni Polski w amatorskim boksie z 2011. Pierwsza Polka w organizacji MMA – Ultimate Fighting Championship oraz mistrzyni tejże organizacji w wadze słomkowej (do 52 kg) w latach 2015–2017. Tak w wielkim skrócie przedstawiają się sukcesy niespełna 32 - letniej olsztynianki.

Podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 zawodniczka podzieliła się swoimi doświadczeniami, które zaprowadziły ją na szczyt sportowej kariery. Swoim wystąpieniem starała się zmotywować młodych ludzi do pracy nad sobą, do kreowania swoich marzeń i ich realizacji. – Siła sportu tkwi nie tylko w przygotowaniu fizycznym, ale przede wszystkim w głowie. Jeżeli chcecie coś osiągnąć, również w życiu szkolnym, to musicie przełamać również pewne bariery psychiczne. Tego właśnie uczy sport – zauważyła mistrzyni.

Młodzi ludzie dowiedzieli się, że sukcesy nie przychodzą łatwo. Trzeba do nich dążyć, doznając po drodze również porażek, które mogą jeszcze bardziej zmobilizować do wytrwałości. – Zajęcie drugiego czy trzeciego miejsca jest tylko drogą do sukcesu, który kiedyś przyjdzie a sport właśnie daje taką szansę – podkreśliła podając przykłady z własnego życia i kariery.

Spotkanie poprowadził zastępca burmistrza Kętrzyna, który zaprosił zawodniczkę na to spotkanie. Uczniowie mieli też okazję do zadawania swoich pytań. Na zakończenie Joanna Jędrzejczyk chętnie i z uśmiechem na ustach pozowała do zdjęć i rozdawała autografy wszystkim chętnym.

O swoich wrażeniach ze spotkania w Kętrzynie, ale też o tym jak to jest być kobietą walczącą Joanna Jędrzejczyk opowie już niedługo na łamach "Gazety w Kętrzynie".

Wojciech Caruk


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. taki tam mieszkaniec Kętrzyna #2747148 | 5.173.*.* 14 cze 2019 18:24

    Tego niezwykle gorącego dnia uczniowie widoczni na zdjęciu, byli umówieni z wychowawcą, że w ramach skróconych zajęć pójdą na miejski basen.. Wszystko było okey, do czasu aż nasz vice nie zadzwonił do SP5 i nie zapowiedział tej "ważnej" wizyty. Podobny telefon otrzymali ludzie z SP4 z poleceniem wysłania kontyngentu kilku klas do SP5 - drugi koniec miasta. Jeszcze jest Okey - do czasu. Oczekujący uczniowie dowiedzieli się, że pani mistrzyni spóźni się - i spóźniła - 2 godziny!!!!! SP4 nie wytrzymało i przez całe miasto wróciło do siebie. SP5 dzielnie czekało i się doczekało. Zainteresowanie tym co mówiła zaproszona pani - minimalne. Nikt nie przeprosił dzieci za zepsuty dzień i spóźnienie. Nie wiem jakim trzeba być bezmyślnym, żeby gonić uczniów w taki skwar przez całe miasto tam i z powrotem !! - ale foty są fajne pana vice. P.s.To szczęście niepojęte spotkało moje dziecko.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5