Alfa "rozstrzelała" nową strzelnicę [GALERIA]

2019-05-29 09:00:00 (ost. akt: 2019-05-29 09:57:04)
Coraz więcej pań chwyta z powodzeniem za sportową broń

Coraz więcej pań chwyta z powodzeniem za sportową broń

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Pogoda nie stanęła na przeszkodzie organizatorom zawodów strzeleckich o Puchar Prezesa KS "Alfa", które po raz pierwszy odbyły się na nowej strzelnicy.
Przez wiele ostatnich miesięcy członkowie kętrzyńskiego Klubu Strzeleckiego "Alfa" ostro działali w kierunku powstania swojej własnej strzelnicy. I chociaż pracy jeszcze sporo przed nimi, to dzięki wytężonej pracy pierwsze zawody mogły się już odbyć na zagospodarowanej przez nich przestrzeni pomiędzy Kętrzynem, Gnatowem, a Gałwunami. — Nasz powiat jako jedyny w okolicy nie posiada strzelnicy, zatem żeby postrzelać należało prosić innych właścicieli strzelnic o ich udostępnienie, dojechać, nierzadko daleko. Postanowiliśmy więc, wziąć sprawy w swoje ręce — mówi Jarosław Kamiński, prezes "Alfy".

Na pierwsze w tym miejscu Zawody o Puchar Prezesa KS "ALFA" zjechało się kilkudziesięciu zawodników m.in. z Olsztyna, Dźwierzut i oczywiście Kętrzyna. Strzelcy rywalizowali w kilku kategoriach: karabin sportowy biatlonka z przeziernikowymi przyrządami celowniczymi, karabin sportowy biatlkonka z mechanicznymi otwartymi przyrządami celowniczymi (muszka, szczerbinka), pistolet sportowy, pistolet centralnego zapłonu, pistolet sportowy oraz strzelba gładkolufowa.

W pierwszej z konkurencji najcelniej strzelał Tomasz Pitura (Bielik Dźwierzuty) wyprzedzając Alberta Dzika (Kormoran Olsztyn) i Huberta Kapuścińskiego (WKS10 Olsztyn). W drugiej najlepiej do tarczy trafiała Mariola Dzik (Kormoran Olsztyn), a zaraz po niej Robert Chełstowski (Alfa Kętrzyn) i Hubert Kapuściński (WKS10 Olsztyn). W kategorii pistoletu centralnego zapłonu najlepszy był Grzegorz Klimek (Alfa Kętrzyn). Drugie miejsce zajął Paweł Taradynko, a trzecie Albert Dzik - obaj z olsztyńskiego Kormorana. Pistolet Sportowy przyniósł szczęście Pawłowi Taradynko, a na kolejnych stopniach podium uplasowali się zawodnicy kętrzyńskiej Alfy: Tadeusz Mieluch i Henryk Lachowicz. Zacięta walka toczyła się ze strzelbą gładkolufową w ręku. Ostatecznie podium zdominowali strzelcy z Alfy: Sebastian Bartkowicz, Robert Chełstowski i Tomasz Chełstowski.

W ten sposób pierwsze, historyczne strzelanie zostało zaliczone. — Prawdopodobnie są to pierwsze tego typu zawody od 80 lat w naszym mieście. Ostatnie, w których rywalizowali cywile odbyły się bodajże w 1939 roku — poinformował prezes "Alfy". Samo miejsce jest również ciekawe. Dojechać można od strony zarówno Gnatowa, jak i Gałwun. Dawniej znajdowała się tutaj osada Kętrzyńska Kępa. Obecnie administracyjnie to miejsce "należy" do Gałwun.

Wojciech Caruk
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5