Komplet punktów trafił tylko do Korsz. Podsumowujemy piłkarski weekend

2019-05-28 16:40:47(ost. akt: 2019-05-29 08:23:39)

Autor zdjęcia: Franciszek Jaroński

Miniony weekend nie okazał się zbyt łaskawy dla piłkarzy naszego powiatu. Jedyną ekipą, która zdobyła komplet punktów, był MKS Korsze, który 25 maja pokonał na własnym stadionie Tęczę Biskupiec. Pozostali nie ugrali choćby remisu. Granicy nie pomógł też nowy stadion.
IVliga

To miało być w Kętrzynie piłkarskie święto. Po kilku latach piłkarze Granicy powrócili z ligowymi rozgrywkami na wyremontowany stadion przy u. Bydgoskiej. Nowa murawa nie była jednak przyjazna dla naszych piłkarzy. Mimo całkiem niezłej gry i kilku dobrych sytuacji kętrzynianie przegrali z Unią Susz 0:2.

Atut swojego bojska wykorzystali piłkarze z Korsz. MKS pokonał Tęczę Biskupiec 3:0. Gole zdobyli: Mariusz Gąsiorowski oraz dwukrotnie Konrad Juraniec.

Klasa okręgowa

Emocjonujący mecz, choć niestety zakończony porażką, zgotowały swym kibicom Orlęta Reszel. Podopieczni trenera Mirosława Millera gościli u siebie goniącą ich w tabeli Victorię Bartoszyce. Pierwsza połowa - mimo wielu świetnych okazji - nie przyniosła jakichkolwiek zmian na tablicy wyników.

Po zmianie stron rozpoczęła się walka "wet za wet". Najpierw Victorii prowadzenie dał w 47. minucie Błażej Jodko, na co w 59. minucie odpowiedział Paweł Romańczuk. W 63. znów na listę strzelców wpisał się Jodko, a w 71. minucie ponownie odpowiedział Romańczuk. W 89. minucie arbiter podyktował rzut karny, który bezlitośnie na gola i 3 punkty dla Victorii wymienił Paweł Gajkowski.

Wilczek Wilkowo (okręgówka) poległ w starciu z SKS Szczytno 1:2.

A-klasa

Jurand Barciany nie zdołał pokonać Kłobuka Mikołajki, przegrywając na wyjeździe 1:2. Bramkę dla drużyny z Barcian na 1:1 zdobył Damian Dudziński. Wcześniej, przy stanie 0:0 Jurand nie wykorzystał rzutu karnego.

B-klasa

Szansa Reszel niespodziewanie przegrała z Pogonią Ryn 1:3. Goście prowadzili trzema bramkami już do przerwy. W II połowie gola dla Szansy zdobył Krzysztof Tatarczuch. W 75. min. zawodnicy Szansy mieli... szansę na kolejną bramkę. Niestety nie wykorzystali rzutu karnego.