Osiemnaście oblicz Mariusza Hartela

2019-02-19 10:21:15(ost. akt: 2019-02-19 13:04:56)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Powiatowy Dom Kultury "Czerwony Tulipan" w Kętrzynie zaprosił w Walentynki na nietypowe wydarzenie. W galerii PDK swoje muzyczne i fotograficzne oblicza zaprezentowali kętrzyńscy artyści.
Swoje fotografie zaprezentował Mariusz Hartel. Na zdjęciach można zobaczyć 18 oblicz bazyliki św. Jerzego z okna samego artysty. - Są to zdjęcia zrobione w przeciągu kilkunastu miesięcy. Z okna mam taki widoczek, który mnie urzeka. Każdego ranka wstaję i patrzę, co się dzieje. Niektóre zdjęcia są zrobione przed wschodem słońca, a niektóre po. Generalnie są to godziny poranne. Do tego miesiące głównie chłodne, zimowe - opowiada Mariusz Hartel.

Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w happeningu, odsłaniając prace artysty. - Było to częścią zaplanowanego spotkania z artystą, gdzie jego zdjęcia były ukryte, by sprowokować widzów do samodzielnej eksploracji przestrzeni wystawowej - mówi Marlena Szypulska, dyrektor PDK.

Swoje muzyczne oblicze zaprezentowała także pochodząca z Kętrzyna Marta Sapierzyńska, która zagrała na instrumentach takich jak cytra, drumla, kalimba i didgeridoo. - Na tym ostatnim gram już od 13 lat. Jestem jedną z niewielu kobiet na świecie, które robią to profesjonalnie - nagrywam płyty, gram koncerty, współpracuję z innymi muzykami. Pasjonuję się instrumentami z całego świata. Im dziwniejszy dźwięk, tym bardziej go lubię - opowiada artystka.

Wystawę można oglądać do 17 marca. Później trafi ona również do ośrodków kultury w Srokowie i w Reszlu.

car


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5