Miłośnicy ukraińskich rytmów bawili się na Małance

2019-02-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-04 11:02:59)

Autor zdjęcia: Andrzej

W sobotę, 2 lutego w kętrzyńskiej Hali MOSiR odbyła się ukraińska zabawa karnawałowa. Od wielu lat impreza cieszy się sporą popularnością.
Pierwsze zabawy były organizowane w połowie lat sześćdziesiątych przez miejscowych działaczy Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. W 1990 r. UTSK przekształciło się w Związek Ukraińców w Polsce. I to obecnie Kętrzyńskie Koło ZUwP kontynuuje tę tradycję.

W tym roku do tańca zagrał zespół „Hopak” z Olsztyna. Na imprezie bawili się wspólnie Polacy i Ukraińcy. Miłośnicy ukraińskich rytmów przyjechali z odległych zakątków naszego województwa.

- Pochodzę spod Bartoszyc. Mój chłopak zaprosił mnie na tę imprezę. Uczestniczę w niej po raz pierwszy i jestem pod wrażeniem. Przy okazji spotkałam wielu znajomych. Jest fantastycznie - powiedziała Patrycja Markowska.

- Przyjechałam w odwiedziny do mojej przyjaciółki, która pracuje w miejscowym przedsiębiorstwie. Panuje tutaj towarzyska i miła atmosfera. Zabawa przypomina mi naszą weczirkę – stwierdziła Switłana Sawicka z Kropiwnickiego.

- Wraz z żoną jesteśmy drugi raz i sądzę, że nie ostatni. Szybka, rytmiczna ukraińska muzyka przeplatana polskimi przebojami. Dobrze się bawimy – powiedział Grzegorz Winiarski z Kętrzyna.

W tegorocznej zabawie wzięli również udział obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Kętrzyna i pracują w miejscowych zakładach. - To budujące, że spotkamy swoich rodaków, którzy mieszkając daleko od Ukrainy, pielęgnują swoją tradycję poprzez tego typu przedsięwzięcia – podkreślił Ołeksij Rudyszyn z Charkowa.

Andrzej SydorCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: UA

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wegorzewo #2675856 | 213.76.*.* 5 lut 2019 08:54

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Dawno nie grał na Małance zespół z Kętrzyna, dobrze grają, bo ten Hopak to trochę przynudzał.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5