Policjanci spotykają się z uczniami

2019-01-17 22:09:32 (ost. akt: 2019-01-17 22:23:56)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży z terenu powiatu kętrzyńskiego podczas nadchodzących ferii, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019” prowadzą szereg spotkań z uczniami lokalnych szkół.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie uczestniczyli w spotkaniach z wychowankami Szkół Podstawowych w Reszlu i Drogoszach. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady, których powinny przestrzegać podczas nadchodzącego wypoczynku. Wśród nich znalazły się przestrogi, aby nie wchodzić na lód zamarzniętych jezior, stawów, jak również nie zjeżdżać na sankach z pagórków znajdujących się przy drogach czy rzekach, gdyż możemy wpaść pod koła samochodu lub pod ciężarem naszego ciała lód może się załamać.

Przestrzegano, aby nie rzucać śnieżkami w przejeżdżające samochody. Taka śnieżka może wystraszyć kierowcę, czy też wybić szybę w samochodzie, co może być powodem wypadku. Przypomniano najmłodszym jak zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Jednym z wielu tematów pogadanki była również odpowiedzialność osób nieletnich za popełniane czyny karalne oraz niebezpieczeństwa związane z narkotykami i dopalaczami.

Na zakończenie spotkania dzieci powtórzyły zasady bezpieczeństwa oraz obiecały, że zawsze będą mówić opiekunom o miejscu gdzie przebywają. Pamiętajmy, że to właśnie rodzice oraz opiekunowie muszą również zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5