Pobiegli z Orkiestrą przeciwko cukrzycy

2019-01-13 10:18:21 (ost. akt: 2019-01-13 11:13:30)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Już po raz trzynasty w całej Polsce w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się bieg "Policz się z cukrzycą". W pierwszej edycji zorganizowanej w Kętrzynie wystartowało ponad 130 uczestników.
Ideą akcji jest promocja profilaktyki i badań związanych z cukrzycą. W Kętrzynie biegacze mieli do pokonania dwa dystanse: 1 kilometr i 5 kilometrów. Łącznie na starcie zameldowało się ponad 130 osób z Bartoszyc, Szczytna oraz Kętrzyna i okolic.

- Przyłączyliśmy się do tej akcji po raz pierwszy, ponieważ uznaliśmy to za słuszną ideę. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - nie kryje radości Marek Małagocki, Szef Sztabu WOŚP Kętrzyn.

Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, najstarszy 66. W tym biegu nie było przegranych. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. - Fajna inicjatywa. Biegam prawie codziennie, więc nawet się długo nie zastanawiałem, żeby pobiec dziś w szczytnym celu - mówi jeden z zawodników.

Na biegu byli obecni oczywiście wolontariusze z puszkami. - Sztab w Warszawie dochód z tej inicjatywy przeznacza na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Sztaby w innych miastach, szczególnie tych mniejszych kwestują na główny cel finału - dodaje Małagocki.

W województwie warmińsko - mazurskim biegi odbywają się dzisiaj również w Olsztynie,, Ełku, Nidzicy i Działdowie. Tegoroczny dochód WOŚP przekaże na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Wojciech Caruk
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5