Burmistrz powoła Radę Biznesu

2019-01-11 09:07:27 (ost. akt: 2019-01-11 09:29:25)
- Gdy środki unijne nie będą już dostępne w tak dużym wymiarze, to właśnie biznes będzie motorem współpracy i partnerem gminy - stwierdza burmistrz.

- Gdy środki unijne nie będą już dostępne w tak dużym wymiarze, to właśnie biznes będzie motorem współpracy i partnerem gminy - stwierdza burmistrz.

Autor zdjęcia: archiwum UM Kętrzyn

Miasto Kętrzyn i Powiat Kętrzyński zapraszają do udziału w konferencji w ramach kampanii Invest In Kętrzyn. Pierwsza adresowana do rodzimych firm pod hasłem „POTENCJAŁ GOSPODARCZY KĘTRZYNA A WSPARCIE BIZNESU” odbędzie się 17 stycznia 2019r. (czwartek) o godz. 11:00 w Hotelu Koch w Kętrzynie. Udział z niej jest bezpłatny. Konferencja rozpocznie się od wręczenia symbolicznych aktów powołania w skład Rady Biznesu przy Burmistrzu Kętrzyna.
Rada będzie ciałem doradczym burmistrza w sprawach związanych z lokalnymi przedsiębiorstwami. Burmistrz powoła członków Rady na 2-letnią kadencję.
- Chcemy aby samorząd nie funkcjonował w oderwaniu od potrzeb naszych mieszkańców, którzy jednocześnie są pracodawcami, zależy nam na tym aby być z nimi w stałym kontakcie i vice versa, bo firmy też widzą potrzebę posiadania wiedzy na temat zmian i pomysłów samorządu - mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Sama czwartkowa konferencja skierowana jest do przedsiębiorców z powiatu kętrzyńskiego oraz instytucji wspierających biznes. Samorządom chodzi o to, aby w jednym miejscu skupić przedstawicieli instytucji wsparcia biznesu i przedstawić przedsiębiorcom oferty dotacji, pożyczek, gruntów inwestycyjnych i innych form wsparcia.

- Mamy świadomość, że samorząd nie może istnieć obok biznesu, musi żyć z nim w symbiozie, wspierać i dbać, bo to biznes działa na rozwój lokalnej gospodarki, a w przyszłości, gdy środki unijne nie będą już dostępne w tak dużym wymiarze, to właśnie biznes będzie motorem współpracy i partnerem gminy - stwierdza burmistrz.

Konferencja rozpocznie cykl działań mających na celu pobudzenie lokalnej gospodarki i stworzenie zachęty do inwestowania w Kętrzynie i powiecie kętrzyńskim.

- Kolejna konferencja odbędzie się w lutym w Warszawie, przygotowujemy ją wspólnie z Warszawską Izbą Gospodarczą, chcemy aby firmy z Kętrzyna mogły spotkać się z potencjalnymi klientami z Mazowsza - dodaje Maciej Wróbel, zastępca burmistrza Kętrzyna. - Kojarzenie biznesu to jeden z priorytetów tych działań, które sobie założyliśmy. Nie podpiszemy za nikogo kontraktu, bo nie możemy, ale możemy i powinniśmy pomagać lokalnym firmom w tym zakresie.

Chętnych przedsiębiorców do udziału w konferencji w Warszawie zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miasta poprzez kontakt mailowy k.lizurej@miastoketrzyn.pllub telefonicznie +48 731 606 838
Partnerami działań władz samorządowych miasta i powiatu są - Warmińsko Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego, Warmińsko Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Warszawska Izba Gospodarcza oraz Powiatowy Urząd Pracy.


Konferencja dla przedsiębiorców

Invest in Kętrzyn. Cz. 1

„Potencjał gospodarczy Kętrzyna, a wsparcie biznesu”

17 stycznia 2019 r., Hotel Koch w Kętrzynie


11.00 – powołanie Rady Biznesu przy Burmistrzu Miasta Kętrzyna

11.15 – Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna – potencjał inwestycyjny miasta, oferta i wsparcie dla biznesu

11.25 - Grzegorz Smoliński, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – rodzaje wsparcia firm z Powiatu Kętrzyńskiego przez WMSSE

11.45 – Zbigniew Ciechomski, prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – dotacje i niskooprocentowane pożyczki dla firm

12.05 - Michał Kochanowski, starosta kętrzyński – potencjał inwestycyjny Powiatu Kętrzyńskiego

12.25 - Paweł Bobrowski, wójt gminy Kętrzyn - obwarzanek miasta z korzyścią dla inwestora

12.45 - Grzegorz Prokop, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie, rynek pracy i wsparcie przedsiębiorców przez PUP

13.15 – Grzegorz Pawlak, Warszawska Izba Gospodarcza – współpraca z potencjałem biznesowym Mazowsza

13.30 – dyskusja, pytania

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a miało być lepiej #2661131 | 164.127.*.* 12 sty 2019 00:30

    "Mamy świadomość, że samorząd nie może istnieć obok biznesu, musi żyć z nim w symbiozie". Co to za brednie?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5