Harlem i Koguty Disco gwiazdami kętrzyńskiego Sylwestra

2018-12-27 14:12:51 (ost. akt: 2018-12-27 14:23:51)
Harlem

Harlem

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

To będzie sylwestrowa noc jakiej dawno w Kętrzynie nie było! Na scenie – dwie muzyczne skrajności, na niebie – laserowe show! A potem zabawa na całego w rytm tanecznej muzyki.
Zaczynamy o 23.00 na Placu Piłsudskiego. W szampański nastrój wprowadzi kętrzynian legenda polskiego rocka, grupa Harlem. Dorobek zespołu stanowi pięć płyt oraz setki koncertów zagranych na największych polskich scenach m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, na Przystanku Woodstock w Żarach, Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zespół wspólnie wykonywał utwory m.in. z grupami: Dżem, Bracia, Edytą Geppert, Tadeuszem Nalepą, zespołem Trebunie Tutki, Januszem Radkiem, Jerzym Styczyńskim, Piotrem Cugowskim, Maciejem Balcarem i Arturem Gadowskim.

Występował na jednej scenie m.in. z Deep Purple, Strangelove, Porcupine Tree i Smokie.

Około północy życzenia mieszkańcom złoży burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka. W tym roku Kętrzyn dołączył do grona miast, które rezygnują z pokazów sztucznych ogni w czasie miejskich zabaw sylwestrowych. Nie “strzelają” już m.in. Częstochowa, Kraków, Warszawa i Wrocław, a Jerzy Owsiak rezygnuje z fajerwerków w Finale WOŚP. Noworocznych wystrzałów nie będzie też w Chorzowie, gdzie w tym roku zagości Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat. Powód wszędzie ten sam – troska o zwierzęta.

Po pokazie laserowym na scenę wkroczy tanecznym krokiem zespół Koguty Disco, gorąca nowość na rynku dance. Chociaż wokalista Koko ma za sobą wcześniejszą współpracę z artystami popowymi takimi jak Loka, Big Day, Feel czy Grzegorz Skawiński. Do tej pory ukazały się dwa oficjalne single grupy: “Futro” – który osiągnął 1. miejsce listy przebojów TOP 50 DISCO DANCE CHART największego klubu DJ’ów w Polsce DEE JAY mix club, oraz “Laser i Piana”, który jest aktualnie na liście przebojów TOP 50 DISCO w telewizji 4FUN DANCE.

Po koncercie Kogutów taneczne rytmy będą towarzyszyć nam nadal. Usłyszymy największe taneczne przeboje świata i bawić będziemy się na dyskotece pod gołym niebem.

Sylwester w Kętrzynie odbywać się będzie pod hasłem „Razem powitajmy Nowy Rok”.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5