"Dwójka" z Wilkowa czwarta w Warszawie

2018-12-18 09:08:10(ost. akt: 2018-12-18 09:39:35)

Autor zdjęcia: archiwum UKS Wilczek Wilkowo

16 grudnia na Ursynowie rozegrano, organizowany przez KS METRO, VI Ogólnopolski Turniej Dwójek "DO SIEGO ROKU!" dla rocznika 2008.
Na starcie zobaczyliśmy 18 dziewczęcych zespołów, które najpierw rywalizowały w trzech grupach eliminacyjnych, a następnie zagrały o miejsca. Każdy zespół rozegrał w sumie 10 setów, a turniej zakończyły dwa emocjonujące spotkania o medale. Na zakończenie wręczono wszystkim uczestniczkom pamiątkowe plakietki oraz słodycze, a najlepsza trójka otrzymała puchary i medale.

W turnieju udział wzięła drużyna z Wilkowa w składzie Amelia Fydrych i Sonia Klecan. W pierwszej części turnieju wygrały swoją grupę pokonując wszystkie zespoły: Metro Warszawa II, KS Saska Warszawa II, NOSiR NDM I, Rekord Zambrów II, Sparta Warszawa I. Wygranie grupy pozwoliło na awans do szóstki finałowej z pierwszego miejsca i z zaliczonym wynikiem. W finałach spotkały się z zespołami: Rekord Zambrów I (wygrana 12:5), Metro Warszawa I (wygrana 12:6), GLKS Nadarzyn I (przegrana 2:12), Polonez Wyszków (przegrana 8:12) i zaliczony wygrany mecz z grupy z Spartą Warszawa I (12:10). Takie wyniki dały prawo gry o III miejsce w turnieju ze Spartą. Mecz rewanżowy Sparta wygrała 12:8 i ostatecznie nasze dziewczęta zajęły IV miejsce.

Wspomnieć trzeba, iż dziewczynki od godziny 9.00 zagrały 4-godzinny turniej, bezpośrednio po wyjściu z autokaru w którym podróżowały od 4.30 rano.

To był bardzo dobry sprawdzian i porównanie umiejętności dziewcząt z Wilkowa do zawodniczek z dużych ośrodków i znanych klubów. Była bardzo zacięta walka i dużo emocji (od płaczu do podskoków radości). Serdecznie dziękujemy Pawłowi Bobrowskiemu, Wójtowi Gminy Wiejskiej Kętrzyn za zorganizowanie transportu.

Dariusz Kopaniak (organizator turnieju - KS Metro Warszawa): Gratuluję wszystkim zespołom wzorowej postawy fair-play. Obejrzeliśmy bardzo ciekawe zawody, w których można już było zauważyć sporo siatkarskich talentów. Obserwując rywalizację miałem jednak nieodparte wrażenie, że gra dwójek na boiska o długości 5 metrów nie pozwalała dziewczętom rozwinąć się w ataku. Obawa przed uderzeniem w aut zmuszała do wielokrotnej przebijanki palcami, a akcje klasycznego plasu lub ataku zastępowano „wepchnięciami” piłki na stronę rywalek. Podobnie gra wyglądała we wczorajszym turnieju chłopców. Za rok, planując kolejny turniej pomyślimy o lekkiej korekcie zasad rywalizacji. Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i życzymy Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2019 pełnego siatkarskich sukcesów!

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:

1 Polonez Wyszków
2 GLKS Nadarzyn 1
3 Sparta Warszawa
4 "Wilczek" Wilkowo (Fydrych, Klecan)
5 METRO 1 (Bigos, Malak)
6 REKORD Zambrów 1
7 METRO 3 (Sprzęczka, Kozakiewicz, Kwasiborska)
8 METRO 2 (Pociej, Irek)
9 NOSiR NDM 1
10 GLKS Nadarzyn 2
11 KS Saska W-wa 1
12 NOSiR NDM 2
13 MOS WOLA 1
14 KS Saska W-wa 2
15 METRO 5 (Iwaszkiewicz, Czapalska, Ziomek)
16 METRO 4 (Kierzkowska, Jończyk)
17 REKORD Zambrów 2
18 MOS WOLA 2


Edward Szudzich


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5