Karolewscy siatkarze Mistrzami Powiatu!

2018-11-28 21:22:14(ost. akt: 2018-11-28 21:43:15)

Autor zdjęcia: Janina Fąderska

Wzorowali się na na najlepszych, brawo siatkarze!
13 i 19 listopada został rozegrany turniej piłki siatkowej chłopców o mistrzostwo powiatu szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach udział wzięło pięć szkół, w tym drużyna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie trenowana przez pana Andrzeja Rzeczyckiego.

Pierwsze spotkanie nasz zespół rozegrał z Zespołem Szkół w Reszlu, wygrywając pewnie 2:0. Kolejnym rywalem był Zespół Szkół w Kętrzynie, który również nie stawił większego oporu, ulegając nam 2:0. Następne mecze zostały rozegrane 19 listopada. Przeciwnikiem naszego zespołu było Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie, z którym ponieśliśmy porażkę w ubiegłym roku. Teraz nie było żadnej niespodzianki. Karolewo wygrało 2:0. W ostatnim meczu spotkały się dwa niepokonane w tym turnieju zespoły: ZS CKR Karolewo i ZSO Kętrzyn. W ubiegłym roku triumfatorem zawodów była drużyna z Kętrzyna, a dwa lata temu z Karolewa.

Pierwszy set, po zaciętej walce, zakończył się wygraną ZSO Kętrzyn 25:22. W kolejnym secie Karolewo zmobilizowało się, nie popełniało prostych błędów i wygrało 25:19. Trzeci set zaczął się od bardzo dobrej gry naszego zespołu i prowadzenia 8:1. Ostatecznie pokonaliśmy ZS Kętrzyn 15:9 i cały turniej zakończył się triumfem naszej drużyny.

Klasyfikacja końcowa turnieju: I miejsce - ZS CKR Karolewo; II - ZSO Kętrzyn; III - PCE Kętrzyn; IV - ZS Kętrzyn; V - ZS Reszel