Rockiem w ogień. Dwa zespoły zagrają dla pogorzelców ze Srokowa

2018-11-17 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-17 10:05:24)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

O sytuacji 5-osobowej rodziny ze Srokowa, która straciła w pożarze dom i cały dobytek pisaliśmy już na naszych łamach. Fala wsparcia dla pogorzelców ruszyła z każdej strony. Grupa dobrych ludzi z Kętrzyna postanowiła zorganizować koncert.
23 listopada o godz. 20.00 w City Clubie zagrają Molly Malone's (folk-punk z Giżycka) oraz Pulse Generation (reggae z Reszla). Występom będzie towarzyszyć licytacja. Wstęp kosztuje 15 zł, ale chętni mogą oczywiście dać więcej. Cały dochód zostanie przekazany rodzinie ze Srokowa.

Molly Malone's to zespół łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.

Podstawowy skład zespołu punk rockowego uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim pisane przez przyjaciół zespołu są charakterystycznym elementem w Molly Malone's, który jest dodatkowym walorem w kontakcie z publicznością. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.

W przerwach między koncertami wiosną 2011 roku zespół zarejestrował swoje pierwsze autorskie kompozycje, które w 2012 roku wydaje na miniCD pod logiem North East Records. Cztery utwory są wizytówką Molly Malone's i doskonale ukazują kierunek w jakim podąża zespół. Jesienią 2012 roku po niespełna trzech latach działalności w olsztyńskim Studio X muzycy rozpoczęli rejestrację swojej pierwszej długiej płyty pt. „Obłęd”, która ukazała się nakładem Lou&Rocked Boys 17 marca 2013. Promocja płyty odbyła się na kilkunastu koncertach w Polsce w ramach wiosennej trasy Folk Punk Tour 2013.

Po licznych występach z krajową czołówką, Molly Malone's supportowali na koncertach w Polsce takie gwiazdy gatunku jak Dropkick Murphys oraz Street Dogs z USA, a także kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5