Kętrzyn opanowany przez biegaczy. Kibicował im Wojciech Kętrzyński

2018-09-26 13:52:50 (ost. akt: 2018-09-26 13:58:21)

Autor zdjęcia: Sławomir Łyczko

BIEGI/// Blisko 150 śmiałków wystartowało w sobotniej (22 września), V edycji Kętrzyńskich Biegów z Wojciechem Kętrzyńskim. Na poszczególnych trasach triumfowali Dawid Worobiec (5 km), Karol Kowalski (10 km) i Wojciech Kopeć (półmaraton).
Olsztyn, Mrągowo, Giżycko, Ryn, Węgorzewo czy rosyjski Niestierow - to ledwie fragment długiej listy miast, których biegowi reprezentanci zameldowali się w sobotę w Kętrzynie. Impreza, która wkomponowała się na stałe w krajobraz powiatu kętrzyńskiego, być może nie miała rekordowej frekwencji, ale z pewnością nadrabiała klimatem.

Śmiałkowie rywalizowali na prowadzącej kętrzyńskimi ulicami pętli. Ile mieli przebiec? Organizatorzy oddali do ich dyspozycji 3 wyzwania: 5 km, 10 km i półmaraton (ok. 21 km). Biegowej batalii przypatrywał się sam... Wojciech Kętrzyński (w osobie łudząco podobnego i ucharakteryzowanego Józefa Jabłońskiego).

Najkrótszy z dystansów okazał się kompletną dominacją zawodników z Olsztyna, którzy w komplecie zameldowali się na podium. Pierwszy był Dawid Worobiec (17:15, Team Kopeć), drugi Krzysztof Brągiel (Road to PB), a trzeci Bogumił Krupiński. Tuż za prestiżowym "pudłem" uplasował się Marcin Ambroziak z Rynu, w którego prywatnej gablocie widnieje wiele trofeów zdobytych w Kętrzynie.

— Przyjechałem tu już trzeci rok z rzędu, bywałem i na podium. To fajna imprezka, świetni ludzie. Do Kętrzyna mam ok. 20 km, więc grzechem byłoby się nie pojawić — mówi Marcin Ambroziak. — We znaki dawał się nam wszystkim mocny wiatr. Do brązu w kat. OPEN zabrakło mi ledwie kilku sekund, ale i tak jestem zadowolony z wyniku — dodaje utalentowany biegacz.

Sztandar powiatu kętrzyńskiego najwyżej w klasyfikacji ogólnej zawiesili na dystansie 5 km Szymon Kajat oraz Marcin Łyczek (17. i 19. miejsce, obaj Runners Team Kętrzyn). "Lokalne podium" zamknął Paweł Michałkiewicz, biegnący pod szyldem... "Żonie w rocznicę ślubu" (cała nasza redakcja śle najlepsze życzenia!).
Z 10 kilometrami najlepiej poradził sobie Karol Kowalski (36:15, Team Kopeć). Triumfator na plecach czuł jednak cały czas oddechy trójki kętrzynian. Po srebro zameldował się Piotr Witkowski, po brąz Roman Liśkiewicz, a tuż za podium uplasował się Przemysław Nawojczyk.

https://m.wm.pl/2018/09/orig/bieg-ketrzyn2-496038.jpg

Półmaraton (po 1 godzinie, 19 minutach i 46 sekundach) najszybciej pokonał Wojciech Kopeć (Team Kopeć), któremu po piętach deptali Mariusz Pupek (Klub Biegacza Mrągowo) oraz Tomasz Feodorow (BSB Barczewo Biega). Najlepszym z reprezentantów gospodarzy okazał się kętrzyński specjalista od ultramaratonów — Jędrzej Rynkiewicz (dobry wynik uzyskali i pozostali kętrzynianie: Miłosz Lenart, Jacek Wiśniewski, Roman Chodara, Andrzej Moroz, Agnieszka Witkowska, Jerzy Sławecki, Elżbieta Moroz i Grzegorz Chomontowski).

Komplet wyników wszystkich kategorii można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.

Kamil Kierzkowski

https://m.wm.pl/2018/01/orig/gwk-443474.jpg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5