Dariusz Malejonek gwiazdą "Kolorowych Spotkań"

2018-08-28 21:45:43 (ost. akt: 2018-08-28 22:17:40)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Legenda polskiej sceny rocka i reggae, Dariusz Malejonek wystąpi 2 września w kętrzyńskim amfiteatrze. Koncert jest częścią szerszego projektu, mającego na celu pomoc dzieciom z Powiatowego Domu Dziecka oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego.
Wiele dzieci nie ma zapewnionych odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju i wzrastania w świecie wartości we własnych rodzinach. Inne mają odpowiednie warunki, lecz ich zdrowie pozostawia wiele do życzenia i przez to mają trudniejszy start. Wiele instytucji i ludzi o wielkich sercach wspiera dzieci i rodziców w ich wysiłkach. Pragniemy im pomóc, by ich potrzeby, marzenia, talenty mogły się rozwijać i być realizowane. Jako Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” chcemy wspólnie z włodarzami powiatu i miasta zaproponować pozytywne wzorce, uczyć i otaczać opieką tych, którzy mają gorszy start.

Projekt skierowany jest do dzieci z Powiatu Kętrzyńskiego i polega na organizacji przedsięwzięcia artystycznego w przestrzeni miejskiej, połączonego ze wsparciem rzeczowym przed rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 polegającym na wręczeniu dzieciom wyprawki szkolno – artystycznej dedykowanej danemu dziecku. Odbiorcami bezpośrednimi projektu są dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kętrzynie oraz Powiatowego Domu Dziecka w Kętrzynie. Spotkanie zakończy się uroczystym wręczeniem wyprawki, koncertem, blokiem profilaktycznym oraz nadaniem tytułu „Przyjaciela dziecka” pięciu osobom pochodzącym z Kętrzyna.


Program imprezy:
godz. 15.30 - Dzieci artystycznie; malowanie twarzy; tworzenie rękodzieła
godz. 17.00 - działania profilaktyczne
godz. 17.15 - wręczenie orderów "Przyjaciel Dziecka"
godz. 18.00 - koncert gitarowy Dariusza "MALEO" Malejonka
- przekazanie dzieciom wyprawek artystycznych

Dariusz Malejonek, czyli popularny "Maleo" na scenie muzycznej obecny jest już 35 lat. Jego nazwisko kojarzone jest nieodłącznie z takimi legendami muzyki niezależnej, jak Kultura, Izrael, Armia, Moskwa czy Houk. Związany jest również z 2TM2,3 oraz Arką Noego. Od ponad 20 lat lideruje grupie Maleo Reggae Rockers. Zaangażowany jest w wiele projektów muzycznych i nie tylko. 30 lipca 2014 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi na rzecz rozwoju kultury, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5