Już niedługo rockowe Konfrontacje

2018-05-22 11:00:00 (ost. akt: 2018-06-01 08:55:21)
W 2017 roku serca publiczności i jurorów podbił zespół Bifrost z Suwałk

W 2017 roku serca publiczności i jurorów podbił zespół Bifrost z Suwałk

Autor zdjęcia: GwK

Szybkimi krokami zbliża się kolejna edycja popularnych rockowych „Konfrontacji”. Impreza odbędzie się 16 czerwca w kętrzyńskim amfiteatrze. Poza konkursem wystąpi Dr Watt. Chcesz się pokazać na scenie? Zgłoś swoją kapelę.
Organizatorzy, Kętrzyńskie Centrum Kultury zapraszają do udziały w "Konfrontacjach" zespoły grające ogólnie pojętą muzykę rockową, reggae, blues itp. Wystarczy na adres KCK przesłać kartę zgłoszenia i opisaną płytę z trzema utworami. Zgłoszenie można też przesłać internetowo. Termin upływa 1 czerwca. Powołana komisja dokona wyboru zespołów, które wezmą udział w przeglądzie. Na scenie 16 czerwca każdy z zespołów dostanie 20 minut czasu na swoją prezentację, w czasie których będzie mógł wykonać maksymalnie 4 utwory. Najlepsze kapele otrzymają nagrody pieniężne. Poza konkursem wystąpi hard rockowa grupa Dr Watt, która pracuje obecnie nad nową płytą.

Wprawdzie obecnie będzie to jedenasta edycja, jednak historia samego festiwalu sięga jeszcze lat 80 – tych. Wystarczy tylko wspomnieć, że to właśnie w Kętrzynie jeden z pierwszych swoich przeglądów wygrał legendarny Hunter. Sukces ten datuje się na ok. 1991 rok.

— Dzięki nagrodzie za miejsce pierwsze i wyróżnienie dla mnie jako instrumentalisty mogliśmy opłacić paliwo do mercedesa-beczki, którym chwilę po przeglądzie pojechaliśmy na dwa koncerty do Niemiec, także wydaliśmy pieniądze pożytecznie i godnie. Przegląd był bardzo fajny, a przede wszystkim uczciwy, w sensie – nieustawiony, co było i nadal niestety bywa w naszym kraju nagminne. A dowodem na to była właśnie ta nasza nagroda, także mamy bardzo miłe wspomnienia — wspomina Paweł „DRAK” Grzegorczyk, wokalista i gitarzysta Huntera.

Ostatnia edycja festiwalu odbyła się w 1994 roku. Dopiero po 10 latach przerwy impreza powróciła do kalendarza imprez, również „wypuszczając” zespoły, które później zaistniały mocniej w muzycznym światku. Przykładem jest laureat III miejsca z 2009 roku, zespół Materia. Już po kętrzyńskim koncercie chłopaki podbijali m.in. Dużą Scenę Przystanku Woodstock czy dotarli do finału programu „Must Be Music” zajmując tam drugie miejsce. Również inne kapele biorące udział w kętrzyńskim przeglądzie wspominają „Konfrontacje” sympatycznie.

— Dla nas była to niesamowicie udana impreza, którą bardzo miło wspominamy. Świetna organizacja, fajny klimat i piękne miejsce. Nagrodę którą tam wygraliśmy zainwestowaliśmy w sprzęt i generalnie w nasz zespół. Był to niezły zastrzyk gotówki, który pchnął nas znacznie do przodu. Każdemu zespołowi możemy z czystym sumieniem gorąco polecić udział w kętrzyńskich Konfrontacjach — zgodnie twierdzą muzycy grupy Stonard z Chodzieży, zwycięzcy z 2013 roku.
W podobnym tonie wypowiadają się laureaci I miejsca z 2014 roku, muzycy olsztyńskiej grupy Hiroshima.

— Występ na Konfrontacjach 2014 wspominamy bardzo dobrze. Świetna atmosfera, organizacja, bardzo dobre nagłośnienie i wzorowa współpraca z ekipą techniczną sprawiły, że możemy z czystym sumieniem polecić ten festiwal mniej i bardziej znanym zespołom — dodaje Adam Slipko, wokalista i basista grupy.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5