XV Gminny Konkurs Ekologiczny "Świat wokół nas"

2018-04-28 08:25:32(ost. akt: 2018-04-28 09:15:15)

Autor zdjęcia: Beata Jaświn

„Ekologia i ochrona środowiska to (…) nie tylko wielki przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty, to Twoja i moja kuchnia, łazienka, garaż, ogród. To wybór przez Ciebie i przeze mnie środków komunikacji, sposobu spędzania wolnego czasu i taka ochrona środowiska zaczyna się najbliżej: najbliżej w tym pokoju, mieszkaniu, domu”, szkole. Warunek jeden- świadomość!
O tym z całą pewnością wiedzą uczniowie klas III Gminy Kętrzyn, a można było o tym się przekonać podczas XV Gminnego Konkursu Ekologicznego Klas III „ Świat wokół nas”, który odbył się 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kruszewcu. Gościem honorowym była Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn Anna Abramowicz. Wszystkich przybyłych serdecznie powitali: dyrektor SP w Kruszewcu Jerzy Pruszyński oraz organizator Elwira Żukowska. Trzecioklasiści profesjonalnie przygotowani przez swoje panie: Annę Czubaszek, Ksenię Góźdź, Katarzynę Łopacką, Barbarę Wiłkowską i Dorotę Jabłońską, zmagali się z 30 zadaniami, a wśród nich otwarte, wyboru, rebusy, łamigłówki.

Komisja wyłoniła 5 laureatów, a ten zaszczytny tytuł zdobyli: Sebastian Książek- SP Wilkowo, Gabriela Zalewska- SP Biedaszki, Aleksandra Dumkiewicz- SP Nakomiady, Hubert Roksela- SP Kruszewiec (kl.IIIa) oraz Krzysztof Wójtowicz- SP Kruszewiec (kl. IIIb). Tak cudownie się złożyło, iż każda szkoła i klasa ma swojego laureata w dziedzinie ekologii. Konkurs był przeplatany filmikiem promującym segregację śmieci oraz piosenką „Święto Ziemi”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali książki ufundowane przez Radę Rodziców SP w Kruszewcu oraz dyplomy, gadżety i słodycze pozyskane od prywatnych sponsorów przez organizatora. Prezenty były zapakowane w ekologiczne torebki, na których widniała fotka szkoły.

Dziękuję nauczycielom i uczniom za kolejną 100% frekwencję w konkursie oraz świadome wszczepienie tematu ekologii, bo przecież mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego z nas, a więc pamiętajmy o Ziemi- nie tylko w jej Święto! Do zobaczenia za rok.

Elwira Żukowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5