Wyśpiewali sobie sukcesy

2018-03-19 08:00:00 (ost. akt: 2018-03-20 14:00:10)
Zespół Bihot zrobił furorę ze swoją rockową wersją "Czerwonego autobusu".

Zespół Bihot zrobił furorę ze swoją rockową wersją "Czerwonego autobusu".

Autor zdjęcia: Jarosław Olejnik

16 marca w Olsztynku odbył się IV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Nie mogło tam zabraknąć wokalistów z Kętrzyna. Z przeglądu powrócili zadowoleni z osiągniętych sukcesów
W festiwalu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kętrzynie. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: klasy 7 i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Pierwsza kategoria została zdominowana przez uczniów z Kętrzyna. Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Jeznach, która brawurowo wykonała utwór pt. „Iskry i łzy”. — Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w takim konkursie . Śpiewanie jest moją pasją. Jest mi niezmiernie miło, że zostałam doceniona i że spotkałam się z bardzo miłymi opiniami jury.Jest to bardzo motywujące — cieszy się Ola. Sama przyznaje, że celowo sięgnęła po jeden z mniej popularnych utworów legendarnego barda "Solidarności". — Postanowiłam zaśpiewać Kaczmarskiego ponieważ uważam, że jest bardzo wartościową i ważną postacią, a także dlatego, że jego utwory są cenne i niosące ważny przekaz. Jeśli chodzi o utwór to staram się wybierać mniej znane piosenki i takie które pasują do mojej barwy głosu — dodaje wokalistka. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Petrych z zespołem Bihot w składzie: Oliwia Cwalina – gitara elektryczna, Katarzyna Wajs – perkusja, Konrad Karanowski – gitara elektryczna i Sebastian Kowalewski z Zespołu Szkół w Kętrzynie – gitara basowa. Grupa wykonała utwór „Czerwony autobus” w aranżacji rockowo – punkowej. Indywidualną nagrodę otrzymał również Konrad za wybitne solówki, które wykonywał podczas występu. — Twórczość Kaczmarskiego jest jedną z bardziej ambitnych i ciekawych. Stwierdziliśmy, że podejdziemy do tego na swój własny, oryginalny sposób - powiedział po występie Konrad Karanowski.
W tej kategorii wystąpiła również Paulina Prokop z utworem „Powrót”. — Paulina jak na pierwszy występ na tak poważnej imprezie zaprezentowała się znakomicie — podzielił się swoją opinią Jarosław Olejnik, nauczyciel ZSO.

W drugiej kategorii Sandra Stadnik, która wykonała utwór „A my nie chcemy”, przy akompaniamencie Kamali Tomczak – pianino i Patrycji Petrych – skrzypce, zajęła drugie miejsce. Bardzo dobrze wypadła również Emilia Sapińska. Wykonała utwór „Mury” przy akompaniamencie Mai Rusieckiej – pianino. Dziewczyny wykonały własną aranżację tego znanego utworu.
- Jury było pod wielkim wrażeniem naszej muzycznie uzdolnionej grupy i nie szczędziło nam komplementów. Dzięki udanym występom zapadliśmy w pamięć zebranej licznie na sali widowni - relacjonuje Olejnik.
To nie koniec sukcesów. Dzień później, 17 marca w Kętrzynie Sandra Stadnik startowała w eliminacjach rejonowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezji śpiewanej. Na scenie zaprezentowała dwa utwory muzyczne i jeden wiersz, wszystkie autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Dzięki dobremu występowi decyzją jury Sandra otrzymała możliwość startu w finale wojewódzkim.

Wojciech Caruk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Luna 40 #2471409 | 89.228.*.* 26 mar 2018 18:25

    Gratulacje!!!!!!!!! Młode talenty

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5