Szarpał, groził, poniżał. Był również poszukiwany.

2018-01-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-05 23:34:45)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Kętrzyna zatrzymali pijanego 23-latka, który awanturował się w jednym z mieszkań na terenie miasta. Jak się okazało, był poszukiwany. 5 stycznia mężczyzna trafił do aresztu śledczego.
4 stycznia o godzinie 18.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta trwa awantura. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę z matką podczas, której szarpał ją za ubrania, popychał, krzyczał i używał wobec niej słów wulgarnych. 23-latek dodatkowo uderzał pięściami w ścianę i odgrażał się, że wyskoczy przez okno. W trakcie interwencji funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie. Okazało się, że 23-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Mężczyzna powinien stawić się w zakładzie karnym, gdzie miał odbywać karę 1,5 miesiąca pozbawienia wolności za groźby kierowane wobec innej osoby w 2015 roku. 23-latek został zatrzymany w policyjnej celi. 5 stycznia zamienił ją na celę więzienną.
Dodatkowo rodzina została objęta procedurą tzw. Niebieskiej karty. We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci uruchamiają taką procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5