Strażacy usuwają skutki wichury, wiatr dalej groźny

2017-12-24 16:59:53 (ost. akt: 2017-12-24 21:01:50)

Autor zdjęcia: OSP Korsze

Niemal wszystkie jednostki straży pożarnej z powiatu kętrzyńskiego miały pracowitą ostatnią dobę. Wszystko za sprawą silnych podmuchów wiatru.
Do groźnego zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 grudnia w Korszach. - Działamy niedaleko "asfaltowni". Konar drzewa przewrócił się na jadący pojazd. Kierującemu jak i pasażerowi na szczęście nic się nie stało.

Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz uprzątnięcia wiatrołomu z jezdni - poinformowali na swoim facebooku strażacy z OSP Korsze. Chwilę później usuwali również zwalone drzewo na drodze wojewódzkiej w pobliżu wsi Wandajny. 24 grudnia usuwali drzewo na trasie Parys - Pomnik.

Pracowali w nocy również strażacy ochotnicy z Srokowa. Wzywani byli do powalonych drzew w Sińcu, na trasie Kałki - Brzeźnica. Na ul. Barciańskiej w Srokowie drzewo spadło na linię energetyczną oraz budynek gospodarczy.
Ochotnicza Straż Pożarna z Barcian dwukrotnie wyjeżdżała do wiatrołomów w miejscowości Bobrowo.

Regionalny System Ostrzegania informuje, że wiatr osiągający w porywach do ok. 75-80 km/h będzie nam towarzyszył jeszcze do godzin porannych 25 grudnia.

Wojciech Caruk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5