Złoto Kętrzyna zgarnęli młodzi piłkarze Naki Olsztyn

2017-11-20 10:06:26 (ost. akt: 2017-11-30 10:08:36)

Autor zdjęcia: mosir-ketrzyn.pl

FUTSAL/// Dwie kętrzyńskie hale sportowe MOSiR stały się 18-19 listopada areną międzynarodowych zmagań młodych piłkarzy. Po łącznie blisko widowiskowych 200 meczach, triumfatorem wielkiego Turnieju Respect Cup została ekipa Naki Olsztyn.
Do walki o złoto i Puchar Burmistrza Kętrzyna stanęło 12 utalentowanych ekip nie tylko z naszego powiatu (Granica Kętrzyn, Orlęta Reszel, Soccer Kętrzyn i MKS Korsze), nie tylko z całej Polski (np. Warszawy, Kobyłki czy Olsztyna), ale i zza granicy. O międzynarodowy charakter zawodów zadbali bowiem piłkarze z Ukrainy: Evropchon Smyga i Peremogec Kijów.

Nasi reprezentanci - niestety - okazali się tym razem nad wyraz gościnni. Najwyżej w klasyfikacji uplasowała się (7. miejsce) futbolowa rodzina Granicy, a lokaty w dalszej części tabeli przypadły odpowiednio Orlętom (10. miejsce), Soccerowi (11. miejsce) i Korszom (12. miejsce).

Po przebrnięciu przez fazę grupową, w półfinałach Naki Olsztyn ograł zespół Wicher I Kobyłka (3:0), natomiast Evropchon Smyga rozprawił się z Wigrami Suwałki (3:1). W meczu "pokonanych" górą byli piłkarze spod sztandaru Wichra i to oni zgarnęli brąz turnieju.

Wielki finał przybrał zatem niesamowity, międzynarodowy wymiar. Ekipy Naki Olsztyn i Evropchon Smyga dźwigały na swych barkach nie tylko niełatwe zadanie godnego reprezentowania własnego klubu, ale i Polski oraz Ukrainy.

Walka rozgorzała na dobre już od pierwszego gwizdka. Lecz mimo ogromnej liczby doskonałych sytuacji (kibice byli świadkami prawdziwego bogactwa potężnych strzałów i widowiskowych dryblingów), na boisku królowali defensorzy obu stron, którzy raz po raz ratowali drużyny przed utratą bramki. W całym meczu padła tylko jedna bramka. Jej autorami byli olsztynianie, którzy tym sposobem nie tylko wyszli zwycięsko z meczu, ale i triumfowali w całym Turnieju Respect Cup.

Nikt minionego weekendu nie opuszczał jednak boiska z pustymi rękami. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i upominkami, a zespoły okolicznościowymi pucharami. Dodatkowe trofea zgarnęli również najlepsi zawodnicy turnieju, których organizatorzy uhonorowali statuetkami indywidualnymi.

Końcowa klasyfikacja turnieju:1. Naki Olsztyn, 2. Evropchon Smyga, 3. Wicher I Kobyłka, 4. Wigry Suwałki, 5. Masuria Giżycko, 6. Drukarz Warszawa, 7. Granica Kętryzn, 8. Mini Soccer Mrągowo, 9. Peremogec Kijów, 10. Orlęta Reszel, 11. Soccer Kętrzyn, 12. MKS Korsze.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5