Wystawa "Na dobry nastrój"

2017-12-04 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-04 15:57:01)
Wystaw w Powiatowym Domu Kultury ciąg dalszy. Tym razem będzie można podziwiać prace Oksany Hopyak-Fity. Artystka talent malarski przejawiała już od dziecka, a swoje pierwsze prace na wystawach przedstawiała w wieku 4-5 lat.
Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek, 7 grudnia o godz. 18.00 w Powiatowym Domu Kultury "Czerwony Tulipan" przy ul. Pocztowej 13 w Kętrzynie. Na wernisażu artystka zaprezentuje różnorodne techniki malarskie: pastele, grafikę, malarstwo olejne.

- Malować zaczęłam już jako 2-latka. Swoje pierwsze obrazki rysowałam pod stołem w salonie. Z czasem zaczęłam rysować po ścianach w całym mieszkaniu, gdzie tylko mogłam dosięgnąć – przyznaje Oksana Hopyak-Fita. - Najbardziej lubiłam rysować zwierzęta i kwiaty. Wkrótce rodzice zrobili remont, a mnie wysłano do Studia Rysunku działającego przy domu kultury. W wieku 4-5 lat moje obrazy były wystawiane na terenie całej Ukrainy, a nawet w Rosji, w Moskwie – wspomina swoje artystyczne początki.

Oksana Hopyak-Fita jest absolwentką lwowskiej Akademii Drukarstwa oraz członkiem Stowarzyszenia Plastyków "Arte" we Lwowie. Przez 7 lat współpracowała z magazynem dla dzieci "Zerniatko" dla którego tworzyła ilustracje. Tworzy również ilustracje do książek dla dzieci. Prace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach i galeriach za granicą oraz na Ukrainie.
Z pewnością warto na własne oczy przekonać się jak dużym talentem została obdarzona. Polecamy!

Monika Pacek


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5