Bilardziści "Dwójki" nieoficjalnie żegnają się z I ligą

2017-10-27 17:49:55 (ost. akt: 2017-11-13 17:51:16)

Autor zdjęcia: Bałtyckie Centrum Bilardowe

BILARD/// Ledwie jeden sezon trwała I-ligowa przygoda BCB MOSiR II Kętrzyn. Ostatnia porażka z Hulakulą Warszawa przekreśliła szanse naszych bilardzistów na utrzymanie.
Wyprawa do stolicy, którą kętrzyńscy specjaliści od bil odbyli 22 października, miała szczególne znaczenie. Spotkanie z faworyzowaną ekipą z Warszawy miało charakter dość hamletowski - miało bowiem udzielić odpowiedzi na słynne pytanie "być albo nie być"... w 1. Polskiej Lidze Bilardowej.

Mimo ambitnej postawy, "Dwójka" BCB MOSiR poległa w pojedynku z Hulakulą 5:1, co sprawiło, że jakiekolwiek szanse na utrzymanie legły w gruzach. 5 listopada nasi bilardziści zmierzą się jeszcze wprawdzie u siebie w Kętrzynie z Green Club Gdańsk, ale stawką rywalizacji może być już wyłącznie godne pożegnanie.

- Na początku sezonu apetyt na rozgrywki w I lidze był u wszystkich zawodników bardzo duży. Szybko okazało się jednak, że poziom prezentowany w wyższej klasie jest na obecną chwilę dla nas trudny do przeskoczenia - mówi Damian Ejmont, lider "Dwójki", która jeszcze niedawno świętowała spektakularny awans.

- Nie pomogły również liczne osłabienia wynikające z przyczyn zdrowotnych i zawodowych. Dwaj czołowi zawodnicy praktycznie nie mogli wystąpić w większości meczów ligowych, co niewątpliwie przełożyło się na ostateczny rezultat. Mimo spadku jednak nie żałujemy, to była świetna przygoda z I ligą. Zdobyliśmy dodatkowe doświadczenie, które zaowocuje w następnym sezonie. Co ważne, nie byliśmy przy tym żadnymi "chłopcami do bicia". Zafundowaliśmy rywalom wiele niespodzianek. To jeszcze nie jest nasze ostatnie słowo. Wrócimy silniejsi - przekonują nasi bilardziści.

Udział BCB MOSiR II Kętrzyn w rozgrywkach I Polskiej Ligi Bilardowej został w pełni sfinansowany ze środków miejskich na wykonanie zadania publicznego. W skład kętrzyńskiego zespołu wchodzili w tym sezonie: Damian Ejmont, Dorian Czubaszek, Michał Świderki, Radosław Szogun, Bartłomiej Rycerz, Arkadiusz Zajączkowski oraz Marcin Zmysłowski.

- Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom z UM Kętrzyn i MOSiR Kętrzyn. Bez ich wsparcia nasz awans do I ligi, choć wywalczony przy stołach w sportowej rywalizacji, nie byłby możliwy. Dziękujemy również kibicom i wszystkim, którzy śledzili nasze poczynania podczas całego sezonu. Zapraszamy na ostatnią kolejkę, która rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12. Spróbujemy ograć na pożegnanie wiceliderów z Gdańska - podsumowuje ekipa "Dwójki".

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5