Tytan pokazał jak się wygrywa. Komplet porażek czwartoligowców

2017-10-01 18:38:59(ost. akt: 2017-10-01 19:35:05)
Od piłkarzy z Łankiejm powinni się uczyć wygrywać nasze ekipy z IV ligi i okręgówki.

Od piłkarzy z Łankiejm powinni się uczyć wygrywać nasze ekipy z IV ligi i okręgówki.

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Słabo w bieżącym sezonie drużynom z powiatu kętrzyńskiego grającym na szczeblu IV ligi i klasy okręgowej. W tym tygodniu zamiast pięciu zwycięstw mieliśmy raptem... jeden remis. Za to grający w B-klasie Tytan Łankiejmy pokazał jak się wygrywa na wyjeździe.
Drużyna Tytana jest w B-klasie zaraz za podium. Piłkarze Mariusza Kragiela po sobotniej wygranej z Fortuną w Wygrynach mają 10 punktów i zajmują czwarte miejsce. Do Warmianki Bęsia tracą jeden punkt. Póki co to najlepiej spisująca się ekipa z naszego powiatu.
W tej samej klasie gra też absolutny debiutant - Szansa Reszel. Beniaminek najniższej z lig wciąż nie zaznał smaku zwycięstwa i okupuje ostatnie miejsce z dorobkiem 3 punktów. Po remisach z Warmianką, Fortuną i Tytanem w sobotę reszelanie polegli u siebie z Orłem Czerwonka. W najbliższej kolejce zapewne zwycięstwa znowu nie będzie (rywalem Szansy będzie lider Tęcza II), ale jak mawiał klasyk "dopóki piłka w grze"...

Druga z reszelskich ekip również ma problem z wygrywaniem. Po 9. kolejkach Orlęta zajmują w IV lidze przedostatnie, piętnaste miejsce z dorobkiem 5 punktów. W sobotę Orły nie poradziły sobie na wyjeździe z najsłabszą do tej pory Zatoką Braniewo. Z tą samą Zatoką, która w ubiegłym tygodniu przegrała 0:4 z Granicą Kętrzyn.
Tamto zwycięstwo Granicy nie przekonało zarządu, który postanowił o zmianie trenera. W poniedziałek (25.09) po ponad dwóch latach pracy w Kętrzynie z klubem pożegnał się Mirosław Miller, a jego następca, Krzysztof Wierzbicki, zaczął pracę od... porażki z Pisą.
Kętrzyniacy w Barczewie byli gorsi o jedną bramkę, podobnie jak MKS Korsze w wyjazdowym spotkaniu z Concordią Elbląg. W tabeli najwyżej z naszych klubów jest Granica (12), przed MKS (13) i Orlętami.

Nie zachwycili nasi reprezentanci w klasie okręgowej. Wilczek musiał w Łazdojach uznać wyższość piłkarzy z Orzysza. Śniardwy wzięły tym samym rewanż za porażkę u siebie w końcówce poprzedniego sezonu. Przy tak słabych wynikach czwartoligowców i Wilczka za sukces należałoby uznać wyjazdowy remis Juranda z Mazurem Pisz. Tym bardziej, że piszanie zajmują przecież trzecie miejsce w tabeli, podczas gdy Jurand jest trzeci... od końca. O jedno oczko lepsi są piłkarze Rafała Sokołowskiego.


Pisa Barczewo - Granica Kętrzyn 2:1
Concordia Elbląg - MKS Korsze 3:2
Zatoka Braniewo - Orlęta Reszel 2:0
Mazur Pisz - Jurand Barciany 1:1
Wilczek Wilkowo - Śniardwy Orzysz 0:2
Szansa Reszel - Orzeł Czerwonka 0:5
Fortuna Wygryny - Tytan Łankiejmy 2:3

Piłkarski weekend (30.09-1.10):

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5