Czwartoligowcy grają u siebie. Pora na wygrane

2017-09-22 18:07:21(ost. akt: 2017-09-23 10:44:39)
Naszych czwartoligowców w weekend czeka ciężka walka o ligowe punkty.

Naszych czwartoligowców w weekend czeka ciężka walka o ligowe punkty.

Autor zdjęcia: Rafał Rypina

Trzynaście punktów na 21 możliwych to niezły wynik, w IV lidze dający miejsce w górnej części tabeli. A tyle właśnie mają na koncie po siedmiu meczach reprezentanci naszego powiatu. Niestety, trzynaście oczek to łączny dorobek całej trójki.
Niestety, obecny sezon naszym czwartoligowcom póki co nie wychodzi zupełnie, choć widać pewne światełko w tunelu. MKS Korsze po niezłym występie w pucharowym starciu z MKS Ełk, tym razem zdołał ograć w Węgorzewie Mamry. Dzięki temu podopieczni Mariusza Niedziółki wspięli się na 12. miejsce w ligowej tabeli, zachowując bliski kontakt z pierwszą dziesiątką, która powinna dać spokojne utrzymanie w tym sezonie. Bo choć nie minęła jeszcze jedna czwarta sezonu to dorobek Granicy i Orląt budzi już niepokój kibiców.

Kętrzynianie w niedzielę gładko przegrali w Gołdapi. Rominta, w której latem doszło do małego trzęsienia ziemi, nie przestaje zaskakiwać. Nieoczekiwany lider tabeli nie stracił jeszcze gola, a to musi budzić duże uznanie. Natomiast Orlęta wzięły udział w strzelaninie w Biskupcu, z której ostatecznie zwycięsko wyszła Tęcza. Po meczu gospodarze komplementowali reszelan, podkreślając, że był to najlepszy zespół, jaki gościł dotychczas w Biskupcu. Niestety, za wrażenia punktów nie dają, a podopieczni Gaspara Jaśkiewicza gola na 3:4 stracili kilka minut przed końcem meczu. To zresztą problem Orląt - na siedem meczów, aż czterokrotnie tracili gola na wagę punktów w ostatnich dziesięciu minutach.

Nieco lepiej wiedzie się naszym w okręgówce. Wilczek, po udanym po przednim sezonie, w trwające rozgrywki wszedł średnio. Na szczęście w sobotę podopieczni Rafała Sokołowskiego podreperowali swój dorobek punktowy, ogrywając Łynę Sępopol 3:1. Premierowego gola zdobył Kamil Jankiewicz, na którym - pod nieobecność Mariusza Grabowskiego - jesienią ciążyć będzie ciężar zdobywania goli dla Wilków.

Gorzej w miniony weekend poszło Jurandowi, który w Górowie Iławeckim uległ Cresovii 2:5. Barciany mają w tej chwili siedem punktów i zajmują 12. miejsce w tabeli.

Wielkie derby "Serie B" pozostały nierozstrzygnięte i tym samym zamiast jednego zabitego, mieliśmy dwóch rannych. Bowiem przed meczem remisem nie był zainteresowany nikt. Bliżej zwycięstwa był bardziej doświadczony Tytan, ale szansa w ostatnich minutach zdołała wyrównać, choć przegrywała już 0:2. Reszelanie czekają więc nadal na swoje pierwsze w historii klubu zwycięstwo.

A co przed nami? Dla kibiców w powiecie weekend zapowiada się wyśmienicie - każdy znajdzie coś dla siebie. Wszyscy trzej czwartoligowcy grają na własnych boiskach. Orlęta podejmą Concordię Elbląg (Granica przed meczem z Concą zgłosiła do gry Artura Farańczuka i "Faraon" poprowadził zespół do wygranej, kibice w Reszlu w żartach dopytują więc czy jest szansa na zgłoszenie Mirosława Wrońskiego), Granica zmierzy się z Zatoką Braniewo, a Korsze podejmą Tęczę Biskupiec. Najłatwiejsze zadanie ma Granica, bo do Kętrzyna zawita zamykający tabelę zespół z Braniewa. Kibice liczą jednak na więcej niż trzy punkty, które zostaną w powiecie.

Piętro niżej także dwa ciekawe mecze. Jurand podejmie w Barcianach Warmię Olsztyn, która punktów ie ma za wiele, za to jej mecze ogląda się z przyjemnością. Młodzi chłopcy z Olsztyna faktycznie chcą grać w piłkę i potrafią to robić. Ale młodość ma swoje prawa i ograniczenia, tak więc Jurand musi wygrać to doświadczeniem. Wilki pojadą do Szczytna, gdzie zagrają z miejscowym SKS-em. Obowiązki służbowe zawodników nieco krzyżują plany trenerowi Sokołowskiemu, ale ekipa z Wilkowa z pewnością jedzie po trzy punkty. W klasie B Tytan podejmie rezerwy Tęczy Biskupiec, a Szansa pojedzie do Miłek.


Orlęta Reszel - Concordia Elbląg, sobota, godz. 16
Granica Kętrzyn - Zatoka Braniewo, sobota, godz. 16
MKS Korsze - Tęcza Biskupiec, sobota, godz. 16.30
SKS Szczytno - Wilczek Wilkowo, sobota, godz. 16
Jurand Barciany - Warmia Olsztyn, sobota, godz. 16.30
Olimpia Miłki - Szansa Reszel, niedziela, godz. 14
Tytan Łankiejmy - Tęcza II Biskupiec, sobota, godz. 16

Piłkarski weekend:

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5