Funkcjonariuszka Centrum Szkolenia mistrzynią świata

2017-05-31 16:19:33(ost. akt: 2017-06-01 19:12:22)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne zawodniczki

Tytułem Mistrzyni Świata wywalczonym w zawodach World Kettlebell Grand Prix Series 2017 może pochwalić się słuchaczka Centrum Szkolenia Straży Granicznej szer. Dominika Raczyńska.
Dominika Raczyńska uczestniczyła w międzynarodowych zawodach sportowych World Kettlebell Grand Prix Series 2017 - White Nights 2017 w Sankt Petersburgu. Wywalczyła I miejsce w swojej kategorii wagowej oraz otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju Kettelbell Sport. Kategoria, w której wywalczyła zwycięstwo to senior do 68 kg w 2x16 kg w długim cyklu na odważnikach Kettelbell.

Reprezentantka Klubu Kettellbell Olsztyn konkurowała z zawodniczkami z Rosji, Białorusi oraz Litwy, które w ostatecznym rozrachunku okazały się dla niej zbyt słabe. Słuchaczka szkolenia podoficerskiego w Mistrzostwach Świata w Sankt Petersburgu występowała indywidualnie. Wcześniej wielokrotnie reprezentowała Centrum Szkolenia Straży Granicznej w zawodach sportowych, wspierając reprezentację ośrodka szkolenia. W marcu br. była członkiem drużyny Centrum i reprezentowała ją w narciarstwie biegowym na Biegu Piastów w Jakuszycach (Centrum zajęło wówczas VIII miejsce), a w kwietniu uczestniczyła w III Mistrzostwach Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim w Przemyślu, gdzie Centrum wywalczyło III miejsce. Raczyńska uplasowała się indywidualnie na 5. miejscu wśród kobiet.

Oprócz licznych osiągnięć sportowych funkcjonariuszka CSSG legitymuje się wyższym wykształceniem oraz studiami podyplomowymi na dwóch kierunkach. Jest też profesjonalnie wykształconym ratownikiem medycznym, a dodatkowo ratownikiem wodnym. Posiada liczne, niestandardowe zainteresowania i niezwykłą pogodę ducha.

Komendant Centrum Szkolenia płk SG Roman Łubiński wraz z komendantem Pododdziałów Szkolnych CSSG ppłk. SG Dariuszem Szydłowskim pogratulowali funkcjonariuszce osiągnięć sportowych.