Orlęta z liderem walczą o ligowy byt. Sprawdź jak grają inni

2017-05-27 11:21:40(ost. akt: 2017-05-27 12:27:03)
Z Romintą Gołdap w tym sezonie Granica wygrała już w Pucharze Polski (3:1) i w IV lidze (2:1). Jak będzie tym razem?

Z Romintą Gołdap w tym sezonie Granica wygrała już w Pucharze Polski (3:1) i w IV lidze (2:1). Jak będzie tym razem?

Autor zdjęcia: web.facebook.com/KKSGranica

W piłkarski weekend najcięższy mecz mają przed sobą Orlęta Reszel, które o ligowe "być albo nie być" powalczą z liderem IV ligi. Pozostałe nasze kluby grają już bez takich obciążeń, ale piłkarskich emocji powinno wystarczyć dla wszystkich.
MKS po raz kolejny ma szansę podnieść się i zacząć wygrywać. Korszanie grają w sobotę u siebie z Mamrami Giżycko, które toczą bój o utrzymanie z Orlętami Reszel. "Orły" w tym meczu na pewno będą dopingowały kolegów zza miedzy. Tym bardziej, że w niedzielę same zmierzą się z liderem.
MKS Korsze - Mamry Giżycko (27 maja, 17:00)

Trudna sytuacja w Reszlu nie oznacza rezygnacji. Piłkarze Łukasza Pyrzaka pokazali tydzień temu, że walki o utrzymanie nie odpuścili, choć ligowy kalendarz nie jest im przychylny. W starciu z wiceliderem było "tylko" 0:1, dlatego wszyscy wierzą, że niedzielny mecz z GKS-em zakończy się niespodzianką. Gospodarze spotkania mają w tabeli dużą przewagę (10 pkt) nad Zniczem, więc szansą Orląt jest to, że już ten mecz rywale mogą sobie odpuścić. Ale to "Orły" muszą wspiąc się na wyżyny.
GKS Wikielec - Orlęta Reszel (28 maja, 15:00)

Trzeci reprezentant naszego powiatu w rozgrywkach IV-ligowych - Granica Kętrzyn - jedzie do Gołdapi na mecz z tamtejszą Romintą. Po raz kolejny spotykają się były i poprzedni klub trenera Mirosława Millera, ale ostatnie wyniki świadczą, że szkoleniowiec Granicy sentymenty już dawno ma za sobą. Granica jest co prawda dwa oczka niżej w tabeli, ale też traci zaledwie dwa punkty do sobotniego rywala. A że ostatnio to Granica przeważnie była górą to po ostatnim gwizdku sędziego sytuacja w tabeli może wyglądać nieco inaczej.
Rominta Gołdap - Granica Kętrzyn (27 maja, 18:30)

W sobotę Wilczek zmierzy się z liderem w Pasymiu. Błekitni awans mają już dawno, ale nawet jeśli do meczu podejdą na luzie, Wilczkowi wcale nie będzie łatwo ograć rywala. Do pełnej dyspozycji wciąż nie doszli dwaj etatowi strzelcy klubu z Wilkowa - Mariusz Grabowski i Kamil Jankiewicz, a trener Rafał Sokołowski ma jeszcze spory problem z bramkarzem.
Błękitni Pasym - Wilczek Wilkowo (27 maja, 16:00)

W A-klasie robi się coraz ciekawiej. Na cztery kolejki przed koncem sezonu lider, Żagiel Piecki, ma 3 punkty przewagi nad drugim Mazurem Wydminy i 4 punkty nad Jurandem. Chcąc zachować szanse na awans zespół z Barcian musi wygrać w sobotę u siebie z Redutą Bisztynek.
Jurand Barciany - Reduta Bisztynek (27 maja, 17:00)

Piłkarze Tytana Łankiejmy zapewne będą chcieli odegrać się za sromotną porażkę z Kowalakiem Kowale Oleckie (0:9) z ubiegłego tygodnia. W niedzielę zagrają na wyjeździe z Orkanem Sątopy Samulewo - będzie to mecz o 3. miejsce w tabeli, które póki co okupuje Tytan.
Orkan Sątopy Samulewo - Tytan Łankiejmy (28 maja, 14:00)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5