Orły wciąż wznosząco, reszta ze zmiennym szczęściem

2017-05-06 19:18:15(ost. akt: 2017-05-07 17:59:05)
Granica nie przeskoczyła Unii Susz. Kętrzynianie przegrali 0:2, choć walki nie brakowało.

Granica nie przeskoczyła Unii Susz. Kętrzynianie przegrali 0:2, choć walki nie brakowało.

Autor zdjęcia: Dorota Wróblewicz

Trwa wznoszący lot reszelskich Orląt. Popularne "Orły" jeszcze dwa tygodnie temu były w strefie spadkowej IV ligi, teraz pną się w tabeli, ale walka o utrzymanie jeszcze się nie zakończyła. Zobaczmy jak grały nasze drużyny w swoich sobotnich (6.05) meczach.
Pierwszą porażkę po czterech punktowanych meczach z rzędu zanotowała Granica. Kętrzynianie grali u siebie z Unią Susz, trzecią drużyną w tabeli, i niestety szczęśliwej passy nie udało się podtrzymać. W sobotnim meczu piłkarzom Mirosława Millera nie udało się nawet strzelić bramki, co w poprzednich trzech spotkaniach czynili aż 13 razy (do tego dochodzi walkower 3:0 z Warmiakiem Łukta). Porażka 0:2 oddaliła piłkarzy z Kętrzyna od najlepszej trójki o 5 punktów.

Rywala z czuba tabeli miał też MKS. Korszanie grali ze Zniczem Biała Piska i przegrali sromotnie aż 1:4. Trzecia drużyna na zakończenie rundy jesiennej nie radzi sobie na wiosnę zupełnie. To już jej trzecie kolejne przegrane spotkanie z rzędu. Marzenia o awansie piłkarze z Korsz najwyraźniej muszą odłożyć na przyszły sezon.

Coraz lepiej natomiast poczynają sobie Orlęta Reszel. Team prowadzony przez Łukasza Pyrzaka w ostatnim czasie punktuje rywali. Tak było w sobotę w meczu z Mrągowią. Rywale "Orłów" stracili co prawda tylko jedną bramkę, ale żadnym trafieniem na nią nie odpowiedzieli, więc 3 punkty powędrowały na konto obecnie 11. już w tabeli drużyny z Reszla.

Wyniki czwartoligowców:
Orlęta Reszel - Mrągowia Mrągowo 1:0
Granica Kętrzyn - Unia Susz 0:2
MKS Korsze - Znicz Biała Piska 1:4

W dobrych nastrojach wracali z Orzysza piłkarze Wilczka Wilkowo. Podopieczni trenera Sokołowskiego okazali się lepsi od swoich rywali. Zwycięstwo nad Śniardwami Wilczki odniosły w nowych strojach, które jednak zachowały klubową żółto-zieloną kolorystykę.

Jurand Barciany z 1. miejsca w tabeli A-klasy przed dwoma tygodniami, w ubiegłym wypadł z pierwszej trójki. Teraz już piłkarze z Barcian pozbierali się i w sobotnim meczu dosłownie roznieśli rywala. 7:1 - taki był wynik meczu Juranda z Tempem Ramsowo/Wipsowo.

Grający w B-klasie Tytan Łankiejmy udowodnił po raz kolejny, że lepiej gra z... wyżej notowanymi rywalami. Tak było chociażby tydzień temu kiedy piłkarze Mariusza Kragiela ograli ówczesnego lidera Pogoń Banie Mazurskie i to na boisku rywala. Tym razem zajmująca w tabeli oczko niżej Fortuna Wygryny okazała się za mocna dla graczy Tytana i wygrała pewnie 4:2.

Pozostałe wyniki drużyn z powiatu kętrzyńskiego:
Śniardwy Orzysz - Wilczek Wilkowo 2:4
Jurand Barciany - Tempo Ramsowo/Wipsowo 7:1
Fortuna Wygryny - Tytan Łankiejmy 4:2

masz

Szczegółowe relacje z meczów naszych drużyn w najbliższym wydaniu Gazety w Kętrzynie.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5