Najważniejsza jest publiczność

2017-05-01 17:00:45(ost. akt: 2017-05-01 17:17:23)

Autor zdjęcia: Daniel Stanisławski/Media & PR Centrala 57

— Jako dziecko przyjeżdżałem na ferie i wakacje do Kętrzyna. Moi dziadkowie od strony mamy tutaj mieszkali — mówi Paweł Tur, założyciel, wokalista i gitarzysta zespołu Centrala 57. Grupa grała niedawno w Bartoszycach i Kruklankach, a już wkrótce koncert w Węgorzewie. Ale Paweł obiecuje, że następnym razem zagrają już u nas.
Centrala 57 - skąd taka nazwa?
— Nazwa zespołu wzięła się stąd, że dawny skład kapeli wywodził się w całości z Kotliny Kłodzkiej. Spotykaliśmy się wówczas wszyscy w jednym - centralnym miejscu, którym było właśnie Kłodzko. Liczba 57 to początek kodu pocztowego Kłodzka, a z połączenia tych dwóch rzeczy wzięła się nazwa naszego zespołu.

Jesteście zespołem generalnie z Dolnego Śląska, co nie przeszkodziło Wam w objeżdżeniu naszej okolicy wzdłuż i wszerz. Jak się podoba na Warmii i Mazurach?
— Warmia i Mazury to przepiękna i niezwykle urokliwa kraina w Polsce. Oprócz niespotykanych gdzie indziej krajobrazów, wyczuwamy tutaj wyjątkowy klimat na koncertach. Tutejsza publiczność jest wspaniała - miło przyjęła nas na poprzednich koncertach, energicznie reaguje na nasze występy, co daje nam ogromną przyjemność i jeszcze bardziej motywuje nas do grania.

Paweł, nie rozmawiamy przypadkowo - Twoje korzenie są stąd, chyba nawet centralnie z Kętrzyna. Co Cię wywiało na drugi koniec kraju?
— Jako dziecko przyjeżdżałem na ferie i wakacje do Kętrzyna, gdyż moi dziadkowie od strony mamy tutaj mieszkali. Następnie rodzice przeprowadzili się do Kotliny Kłodzkiej, ale wielokrotnie przyjeżdżałem w te strony i do tej pory bardzo miło to wspominam. Mam głęboką nadzieję, że będzie mi dane często przyjeżdżać na Warmię i Mazury.

Graliście już w Bartoszycach i Kruklankach, teraz za moment gracie w Węgorzewie. Aż korci mnie, by zapytać kiedy Kętrzyn?
— Staramy się grać w różnych miastach, by docierać do jak największej liczby fanów. Możliwość zagrania w Kętrzynie byłaby dla mnie osobiście wielkim przeżyciem i ogromną frajdą. Tak jak mówiłem, Kętrzyn jest bliski mojemu sercu i bardzo chciałbym zagrać w tym mieście, a co przyniesie los - o tym, mam nadzieję, przekonamy się już niedługo. Za chwilę, bo już 2 maja będziemy grać w Węgorzewie w Gościńcu u Kalicha. Na to wydarzenie chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich ludzi, którym muzyka gra w sercu. Jestem przekonany, że koncert wypadnie świetnie, wytworzy się niepowtarzalna atmosfera i wszyscy doskonale będziemy się bawić w rytmach energicznej i pozytywnej muzyki, którą gramy.

Koncertowo radzicie sobie całkiem nieźle, grając z naprawdę „poważnymi firmami”. Co uznajesz za Wasz największy sukces?
— Jestem zdania, że sukces najlepiej jest mierzyć po tym, jak ludzie postrzegają naszą twórczość. Jeżeli nowa piosenka zostanie pozytywnie odebrana, ludzie w chwilę załapią tekst i zaczną ją śpiewać wspólnie z nami. Tak naprawdę dla każdego muzyka powinien to być największy sukces. Dla mnie najważniejsza jest publiczność, bo to dla niej gram. Można więc powiedzieć, że posiadanie wiernej rzeszy fanów jest dla mnie sukcesem.

A co jest tym głównym atutem Centrali 57?
— Odkąd tylko zacząłem grać, odczuwałem wewnętrzną potrzebę, by osoby, które słuchają mnie doznawały jak największej przyjemności z obcowaniem z moją muzyką. Staramy się grać bardzo zabawowo, gdyż właśnie o to chodzi w muzyce rozrywkowej. Dla nas najważniejsze jest, by odbiorcy mogli powiedzieć, że koncert bardzo im się podobał, by chcieli naszej muzyki słuchać w samochodzie - np. stojąc w korku. Ciężko jest samemu mówić o naszych atutach. Chcemy przekazać publiczności jak najwięcej pozytywnej energii, którą posiadamy. Zespół wywodzi się z bluesa, następnie graliśmy typowego rocka, a teraz naszym stylem muzycznym jest pop - rock. Oczywiście w naszych utworach staram się mieszać różne style muzyczne, by wpasować się w odmienne gusta. Ciągła ewolucja pozwala spojrzeć na wiele aspektów muzyki z innej - lepszej perspektywy. Bogactwo stylów też można rozpatrywać jako atut. Jestem również przekonany, że świetne teksty Wojciecha Nowaka, są naszym walorem. Lekkie pióro i niepowtarzalna zdolność obserwacji świata i przelania tego na papier - to główne cechy wyróżniające teksty Wojtka. Ludzie lubią piosenki, w których zawarta jest historia. Pozwala to im przeżywać utwór wspólnie z nami, a to jeszcze w lepszy sposób stwarza więzi z fanami.

Jesteście rozpoznawalni u siebie, natomiast w niektórych regionach Polski jeszcze nie wszędzie. Macie jakieś konkretne plany na podbój krajowych scen?
— Chcemy grać jak najwięcej koncertów w różnych częściach Polski i docierać do jak największej rzeszy fanów. W obecnych czasach trzeba się wyróżniać, by stać się rozpoznawalnymi. Staramy się grać bardzo pozytywnie, by nasi fani mogli poczuć się na koncercie przyjemnie. Niewątpliwie media społecznościowe ułatwiają promowanie się, ale nic nie zastąpi tradycyjnego kontaktu z publicznością. Chcemy grać dalej, chcemy by nasza muzyka była coraz bardziej rozpoznawalna w kraju.

To powiedz jeszcze dlaczego warto przyjść na koncert Centrali 57.
— Jeżeli ktoś ktoś jest fanem energicznej muzyki pop - rockowej i odczuwa potrzebę miłego spędzenia czasu, a przy tym chce się pobawić, to przychodząc na koncert Centrali 57 będzie miał gwarancję znakomitej zabawy i niepowtarzalnego klimatu. Mogę zapewnić wszystkich czytelników, że podczas koncertu w Węgorzewie, damy z siebie jak zawsze 110% procent i postaramy się nie zawieść oczekiwań widowni, która przybędzie by nas posłuchać.

Dzięki za rozmowę. Mam nadzieję, że następnym razem porozmawiamy już szerzej, po Waszym koncercie w Kętrzynie.
— Dzięki wielki za miłą rozmowę.


...żywiołowe trio, które muzycznie związane jest z Wrocławiem. Skład zespołu stanowią: Paweł Tur (gitara, wokal), Rafał Krzywosz (bas, wokal) i Wojtek Sitnik (perkusja). Zespół już od 10 lat na swoich koncertach porywa niezliczoną rzeszę fanów niezwykle energetyczną i zabawową muzyką. Każdy występ Centrali 57 to gwarancja doskonałej zabawy i niepowtarzalnych muzycznych przeżyć. Zespół w swojej dyskografii posiada 6 dużych płyt, a ostatni album - to płyta "THE BEST OF 2010-2016", na której zaprezentowane są największe przeboje z ostatnich siedmiu lat działalności zespołu. Centrala 57 nagrała również 7 efektownych teledysków, które pozytywnie przyjęły się wśród widzów w serwisie YouTube. Styl muzyczny zespołu to nowocześnie brzmiąca muzyka pop - rockowa.

Centrala 57 to:

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5