MKS znowu na remis, za to Orlęta zwycięskie

2016-09-11 10:10:11(ost. akt: 2016-09-11 11:03:07)
Mecz Wilczka z Czarnymi Olecko zakończył się bezbramkowy remisem, ale walki w nim nie brakowało.

Mecz Wilczka z Czarnymi Olecko zakończył się bezbramkowy remisem, ale walki w nim nie brakowało.

Autor zdjęcia: Andrzej Adamiak

Zdaje się, że nie tak miała wyglądać gra MKS-u w tym sezonie. Korszanie mieli walczyć o awans, tymczasem na razie mocno "dołują". W 7. kolejce podopieczni Zbigniewa Marczuka zremisowali z Mrągowią 0:0.
Na początku sezonu MKS był typowany na zespół grający o najwyższe cele w IV lidze. Jednak piłkarze z Korsz zaczęli źle - od 0:3 z rezerwami Stomilu i 1:2 z Błękitnymi Orneta. Dopiero w 3. kolejce pojawiło się pierwsze zwycięstwo (3:0 z Tęczą Biskupiec). W 7. rozegranych rundach MKS zgromadził zaledwie 8 pkt i zajmuje 11 miejsce w tabeli. Wyjazdowy remis z mającą tyle samo punktów Mrągowią dziś można uznać za niezły wynik, ale chyba inaczej to miało wyglądać przed sezonem.

Coraz lepiej radzą sobie za to Orlęta Reszel. Tegoroczny beniaminek pokonał na wyjeździe najsłabszy zespół w lidze - Warmiaka Łukta. "Orły" strzeliły rywalowi o jedną bramkę mniej od Granicy, która z Warmiakiem grała w środę, ale i tak wygrały pewnie 5:1. Po 7. kolejce Orlęta mają 10 pkt i takie samo miejsce zajmują w tabeli.

Granica swój mecz rozgrywa w niedzielę. Podopieczni Mirosława Millera grają wyjazdowe spotkanie z Omulewem Wielbark.

Wyniki IV ligi (zespoły powiatu kętrzyńskiego):
(6. kolejka - 7.09)
MKS Korsze - Omulew Wielbark 1:1
Granica Kętrzyn - Warmiak Łukta 6:0 (na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego)
Orlęta Reszel - Zatoka Braniewo 0:0
(7. kolejka - 10-11.09)
Warmiak Łukta - Orlęta Reszel 1:5
Mrągowia Mrągowo - MKS Korsze 0:0
Omulew Wielbark - Granica Kętrzyn

Trzecią z rzędu kolejkę bez porażki zaliczył Wilczek. W sobotę (10.09) piłkarze z Wilkowa grali z Czarnymi Olecko. Mecz był pełen walki, ale żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza rywali i po 90 minutach wciąż było 0:0. Wilczek utrzymał 3. pozycję w tabeli klasy okręgowej, a jedyną jak dotąd porażkę zaliczył z Pisą Barczewo (lider).

Wyniki Wilczka w klasie okręgowej:
(6. kolejka - 7.09)
MKS Ruciane-Nida - Wilczek Wilkowo 0:2
(7. kolejka - 10.09)
Wilczek Wilkowo - Czarni Olecko 0:0

W kratkę zdają się grać piłkarze Juranda Barciany, którzy po przegranych w pierwszej i trzeciej kolejce, a także wygranej w drugiej, znowu zgarnęli komplet punktów. Tym razem piłkarze z Barcian lepsi okazali się od swych rywali z Żagla Piecki 2:0. Po 4. kolejkach zajmują 5. miejsce w tabeli A-klasy i tracą do liderującego Startu Kruklanki 4 punkty.

W sobotę kolejne 3 punkty zdobył też grający w B-klasie Tytan Łankiejmy. W sobotę gracze tego klubu okazali się lepsi w starciu z Fortuną Warpuny (5:3) i umocnili się na 3. miejscu w tabeli.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5