Poznaliśmy kolejnych Rycerzy Białej Wstążki

2015-11-26 11:21:04(ost. akt: 2015-11-26 15:34:21)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Podczas V Wojewódzkiej Konferencji w ramach kampanii „Biała Wstążka”, która w środę 25 listopada odbyła się w gminie Bartoszyce, insp. Marek Walczak, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, asp. Arkadiusz Tobiasz i st. sierż. Krzysztof Leśniewski - dzielnicowi z gminy Bartoszyce i Górowo Iławeckie zostali uhonorowani Białą Wstążką.
Konferencję zorganizowano w Dębówku koło Bartoszyc. Odbyła się ona w ramach kampanii „Biała Wstążka” pn. „Czego Jaś się nie nauczy – tego Jan nie będzie umiał”. W konferencji udział wzięli eksperci zajmujący się tematyką przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, policji, wymiaru sprawiedliwości, samorządów gminnych i miejskich oraz wojewódzkiego, szkolnictwa wyższego, a także osoby zainteresowane. Organizatorem konferencji był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, wójt gminy Bartoszyce i stowarzyszenie Wspólny Dom.

— Biała Wstążka jest głosem mężczyzn przeciwko przemocy. Jest to kampania zmuszająca do myślenia. Wartości dziecku wpaja rodzina. Jeśli chłopcy zostaną wychowani w domach wolnych od przemocy, i to od przemocy nie tylko fizycznej ale i psychicznej, to nie będą jej stosowali w swoim dorosłym życiu — mówił Michał Tatarek, pełnomocnik zarządu województwa ds. wdrażania programów profilaktycznych, nawiązując do tytułu konferencji. Mówił także o obecności przemocy w życiu publicznym. Łatwiej dziś sprzedać akt przemocy, niż akt dobroci.

Biała wstążka to symbol Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet przypadającego 25 listopada. Ten dzień rozpoczyna też 16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć. Kampania Biała Wstążka skierowana jest do mężczyzn. Ideą kampanii jest zwrócenie uwagi na przemoc wobec kobiet i promowanie wzorca mężczyzny, który nie krzywdzi a chroni.

W gronie warmińsko-mazurskich policjantów noszących w klapie niebieskiego munduru honorową odznakę od 2013 roku znajduje się asp. szt. Grzegorz Linkiel. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie – od lat aktywnie uczestniczy w działaniach dotyczących pomocy ofiarom przemocy domowej. W szczególny sposób zasłużył się pomagając kobietom, reagując na różne formy przemocy i dyskryminacji wobec kobiet.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. uczestniczka #1866672 | 83.14.*.* 26 lis 2015 12:55

  To nie Kętrzyn tylko Dębówko gm.Bartoszyce

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ??? #1866654 | 213.17.*.* 26 lis 2015 12:32

  A kiedy będzie Międzynarodowy Dzień na Rzecz Eliminacji Przemocy Wobec MĘŻCZYZN??? Kobiety to święte krowy pastwiące się nad facetami???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Walczak tochba każdy powiat obskoczy #1866652 | 88.156.*.* 26 lis 2015 12:30

  wczoraj Bartoszyce, dziś Kętrzyn, jutro Giżycko, pojutrze Gołdap ;)

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5