Muzyczne Łowy w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

2015-11-20 08:00:00(ost. akt: 2015-11-19 20:47:12)

Autor zdjęcia: Monika Szymańska

Audycja muzyczna pn. Muzyczne łowy odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kętrzynie. W Czarodziejskiej Krainie Muzyki wszystko jest możliwe!
W Czarodziejskiej Krainie Muzyki możesz zostać królem, dzielnym rycerzem lub wielkim łowczym, możesz stoczyć bitwę z Krzyżakami, wraz z królewską świtą zapolować na grubego zwierza, a na balu zatańczyć menueta w parze z królową lub księciem. Tu wszystko może się zdarzyć! Dzieci znalazły się w centrum tych wydarzeń, tajemnicza Kraina pochłonęła je bez reszty i przyciągnęła ich uwagę na długo kostiumami, rekwizytami, atmosferą, nastrojem i muzyką, muzyką, muzyką… Dźwięki rozbrzmiewały, a salę wypełniały emocje.

Do Czarodziejskiej Krainy Muzyki, tajemniczej i pięknej, zabrała nas olsztyńska Agencja Artystyczna „MAT”, która w poniedziałek 16 listopada zaprezentowała uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II program muzyczny pt.„Muzyczne Łowy”. Prezentacja została zrealizowana w formie bajki słowno-muzycznej z udziałem dzieci. Tematem przewodnim audycji była muzyka użytkowa i to jej przykładów mogliśmy wysłuchać. Drugim celem programu było zapoznanie uczniów z budową i brzmieniem waltorni. Dzieci reagowały bardzo żywiołowo na kontakt z instrumentem, który nie należy przecież do grupy tych znanych i popularnych. Podsumowaniem spotkania był Turniej Wiedzy o Muzyce, który brawurowo wygrała Kasia Kostyk, odpowiadając bezbłędnie na wszystkie zadane pytania.

Wyprawa do Czarodziejskiej Krainy Muzyki pozwoliła naszym wychowankom rozbudzić wyobraźnię, pogłębić zainteresowanie muzyką, uwrażliwiła dzieci na piękno muzyki oraz dostarczyła im wiele radości i wspaniałej zabawy. Uczniowie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami oraz w podziękowaniu wręczyli im piękną laurkę wykonaną przez dzieci z klasy VI TP pod czujnym okiem Ewy Semeniuk.
Z utęsknieniem czekamy na kolejną wyprawę do Czarodziejskiej Krainy Muzyki!
Monika Grudzińska

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: slonce1monika

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5