Pierwsza klasa mundurowa już po ślubowaniu

2015-11-14 11:12:34(ost. akt: 2015-11-14 11:16:32)

Autor zdjęcia: Mariola Komosińska

10 listopada o godz. 9.00 odbyło się ślubowanie 32. uczniów I klasy mundurowej.
Ślubowało 32. uczniów I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego, w której realizowana jest innowacja programowo-organizacyjna o nazwie „Klasa mundurowa- bezpieczeństwo narodowe”, przygotowane pod kierunkiem płk rezerwy Wiesława Adamczyka.

Dyrektor ZS Irena Hadziewicz oraz Starosta Powiatu Kętrzyńskiego p. Ryszard Niedziółka wręczyli kadetom akty ślubowania, a następnie wyróżnienia w konkursie strzeleckim i nagrodę fair play.

Uroczystość ślubowania uświetnili swoją obecnością: Ryszard Niedziółka, Starosta Powiatu Kętrzyńskiego; Alicja Kamińska, radna Powiatu Kętrzyńskiego i członek Zarządu Powiatu; dr Helena Marek, dziekan wydziału zamiejscowego Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu; ppłk mgr Mariusz Witkowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień; brygadier mgr inż. Zbigniew Borys, Komendant Powiatowy PSP w Kętrzynie; delegacja XV Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, delegacja Straży Granicznej w Kętrzynie, Katarzyna Bronakowska, dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kętrzynie, Ewa Jakubiec, dyrektor SOSW w Kętrzynie, uczniowie kl. III a Straż Graniczna z Gimnazjum im. Jana Pawła II wraz z wychowawcą Elżbietą Jadczak oraz licznie przybyli członkowie rodzin kadetów.

Współorganizatorem uroczystości był Karol Fąderski ,wicedyrektor i wychowawca klasy mundurowej.
Irena Hadziewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MarKom

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czytelnik #1864850 | 91.199.*.* 24 lis 2015 14:52

  brawo za realizacje pomysłu, wprawdzie absolwent takiego kierunku startuje na WAT czy inne wojskowe uczelnie z tego samego poziomu bo inaczej byc nie może, ale w średniej szkole jest to wyrobienie pewnych nawyków choćby podstaw w strzelaniu, musztry czy tez posłuszeństwa wobec przełożonego, czego dzisiaj młodzieży brakuje w większości szkół. Zainteresowanie praca w mundurze jest spore z wiadomych przyczyn (stała praca) jednakże przy pierwszym kontakcie z koniecznością wykonania zadania bywa różnie. Wszystkie armie świata stosują rygor i to jest normalne, u nas przez dłuzszy czas pokutował PRL i niechec do munduru ale na szczęście juz sie to zmienia :) powodzenia kadeci

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ... #1858856 | 195.136.*.* 16 lis 2015 16:33

   Lewaki na zmywaki .... a prawiczki lizać pi...ki, dupku prawicowy.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Lewaki na zmywaki! #1858781 | 89.228.*.* 16 lis 2015 14:23

   Gadajacym lewackim głowom i lewakowi Petru, otwory gębowe nie zamykają się w kontestowaniu i krytykowaniu wszelkich informacji dot. nie tylko ministra MON, ale całego powołanego rządu. Trudno nawet wykazywać zdziwienie, wszak lewakom nigdy i nic nie będzie pasowało, z czym wystąpi prawicowy rząd pani premier Szydło. Wszak drogi lewicy i prawicy, jak miniona historia na to wskazuje, a także i ta najnowsza - nigdy nie były i nie będą zbieżne, bo to dwa różne światy. Dzisiejsza data, każdemu Polakowi powinna zapaść głęboko w serce i pamięć, bo to od dziś zapisywana jest nowa karta w polskiej historii - pięknej historii, każącej z większą wiarą patrzeć w lepsze jutro i lepszą przyszłość naszą i naszych dzieci.Niech żyje wreszcie wolna Polska!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  3. herbi #1858382 | 89.228.*.* 15 lis 2015 21:04

   do ~zatroskanego - musisz wiedzieć że purpuraci tak jak mohery są zarezerwowani tylko dla imprez organizowanych przez hećbruka i jego czopków,

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  4. XYZ #1857821 | 176.221.*.* 14 lis 2015 19:39

   Pan Karol Fjąderski to super gość

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)
  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5