Obchody Dnia Niepodległości Ukrainy w Kętrzynie

2015-08-17 00:07:32(ost. akt: 2015-08-17 00:09:20)

Autor zdjęcia: Jan

Na wolność trzeba zapracować. Wymaga ona ogromnej pracy i wysiłku a często też potu, krwi i łez. Mieszkańcy Ukrainy muszą to zrozumieć i wytrwać. Innej drogi nie ma.
W niedzielę 16 sierpnia w kętrzyńskim amfiteatrze odbyły się obchody Dnia Niepodległości Ukrainy. Zgromadzonych przywitała prowadząca akademię Beata Szuksztul.

Na koncercie był obecny burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman. Zwracając się do obecnych podkreślił, że na wolność trzeba zapracować. Wymaga ona ogromnej pracy i wysiłku a często też potu, krwi i łez. Mieszkańcy Ukrainy muszą to zrozumieć i wytrwać. Innej drogi nie ma.

Na scenie wystąpił kwartet wokalny ,,Hetman” z Kijowa. Publiczność miała okazję wysłuchać pieśni kozackich, ludowych i estradowych. Jeden z utworów został poświęcony ukraińskim żołnierzom, którzy walczą na wschodzie Ukrainy.

Dziękując artystom za wspaniały i wzruszający koncert przewodniczący Kętrzyńskiego Koła ZUwP Andrzej Sydor powiedział: "Kiedy w 1991 r. Rada Najwyższa Ukrainy uchwalała Akt Niezależności nikt z nas nie przypuszczał, że dwadzieścia cztery lata później Ukraina będzie zmuszona walczyć z rosyjskim agresorem. Dzisiejsze obchody świadczą, że jesteśmy razem i jesteśmy silni a pieśni ukraińskie zawsze napełniały nas optymizmem i nadzieją. Życzę narodowi ukraińskiemu odwagi, wytrwałości i zwycięstwa”.
Organizatorami uroczystości byli Kętrzyńskie Koło ZUwP oraz KCK.
as

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: UA

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5