Kruszewiec w Mazurskim Parku Krajobrazowym

2015-05-23 08:19:51(ost. akt: 2015-05-25 10:30:21)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Co bliskie, nie jest nam obce!
21 maja uczniowie klas: II b i III SP w Kruszewcu udali się na wycieczkę w rejony Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszym punktem było jezioro Nidzkie wraz z rezerwatem krajobrazowym. Płynąc statkiem uczniowie podziwiali: rynnowe jezioro z przyległymi lasami, w których dominują starodrzewy sosnowe, stare dęby, lipy.

Z pokładu statku oglądali gniazda kormoranów, wyspy. W czasie rejsu kapitan przekazywał dodatkowe informacje na temat historii i walorów rezerwatu. Nie udało się jednak zobaczyć rysia ani czapli siwej, których można tu także spotkać. Po zacumowaniu pojechali autokarem do Kosewa Górnego, gdzie znajduje się Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii im. W. Stefańskiego PAN. Tam czekał przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób przetoczył historię tego miejsca, przekazał informacje na temat biologii, ekologii.

Podczas oprowadzania po fermie opowiadał o życiu i zachowywaniu się jeleniowatych, a dzieci obserwowały zwierzęta w warunkach zbliżonych do naturalnych. Miały okazję pospacerować wśród pasących się stad danieli, jeleni i muflonów. „Ożywieniem” spaceru stało się karmienie małych owieczek- butelką mleka. Kolejny punkt- to wizyta w muzeum poroży jeleniowatych, zarówno krajowych jak i egzotycznych. Uzupełnieniem wystawy była prezentacja multimedialna ze zdjęciami oraz odgłosami natury.

W powrotnej drodze zapytani przez opiekuna, czy są zadowoleni, odpowiedzieli: - Nie! Zaskoczony opiekun spytał: - Dlaczego? I otrzymał odpowiedź: - Było zbyt krótko i nie chcemy wracać! Pomimo tej riposty, wrócili szczęśliwi do domów. Pozostały wspomnienia, zdjęcia i zakupione pamiątki.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5