Drużyna PCE po raz kolejny mistrzami pierwszej pomocy przedmedycznej

2015-05-12 11:55:51(ost. akt: 2015-05-12 12:04:11)

Autor zdjęcia: Ireneusz Cioch

30 kwietnia w kętrzyńskim Amfiteatrze odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kętrzynie.
Drużyna z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w składzie: Cezary Ponder (kapitan), Patryk Zych, Marcin Drzewiecki, Radosław Doroszko, Michał Buraczewski, Patryk Dudziński, Igor Ślubowski oraz Paweł Bociej wykazała się największą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, zajmując I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Na pętli pozoracyjnej zespoły musiały zmierzyć się z niezwykle realistycznymi zdarzeniami, np. z urazami brzucha, atakiem padaczki czy złamaniem otwartym przedramienia. Ponadto na jednej ze stacji drużyny musiały wykazać się wiedzą dotyczącą resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Uczestników oceniano za umiejętność ratowania życia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, fachowe udzielanie pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania każdego uczestnika, ale i kierowanie pracą zespołu ratowniczego, za co gratulacje należą się Cezaremu Ponderowi. Opiekunką zwycięskiej drużyny była Wiesława Walentynowicz. Należy dodać, że to nie pierwszy sukces drużyny z PCE i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Wiesława Walentynowicz


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IREK

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5