XII Gminny Konkurs Ekologiczny Klas III " Świat wokół nas"

2015-05-03 22:02:48(ost. akt: 2015-05-03 22:09:45)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Motto konkursu: Człowiek bez przyrody zginie!
Edukacja środowiskowa - pierwsza w planie, na cóż bowiem zda się liczenie, czytanie, gdy życia na Ziemi nie stanie.” (I. Oksińska)

Z tego też powodu w Szkole Podstawowej w Kruszewcu, od 12. lat, corocznie odbywa się Gminny Konkurs Ekologiczny klas III „Świat wokół nas”, którego celem jest nie tylko zdobywanie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska, ale przede wszystkim uwrażliwienie na aktualne problemy ochrony i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody, bo jak widać ona bez nas może się obyć, ale człowiekowi grozi zagłada, gdy jej zabraknie.

Na konkurs przybyło 12 uczniów z czterech szkół Gminy Kętrzyn: Biedaszek, Nakomiad, Wilkowa i Kruszewca, którzy zmagali się z testem zawierającym 33 pytania: wśród nich 6 otwartych i pozostałe zamknięte. Komisja wyłoniła 4 laureatów, czyli mistrzów ekologii 2015 Gminy Kętrzyn. Zostali nimi: Kacper Kasprzak, Schadi Aftyka z Wilkowa, Julia Syhłowyj z Kruszewca oraz Wioleta Jachimczyk z Nakomiad. Laureatów przygotowywały panie: Anna Czubaszek, Barbara Wiłkowska i Elżbieta Mackiewicz.

Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, bowiem cała dwunastka wykazała się rozległą wiedzą o czym świadczą niewielkie różnice punktowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane: przez Szkołę Podstawową w Kruszewcu, za co serdecznie dziękujemy p. dyrektor Oldze Wanago, przez prywatnego sponsora oraz wydawnictwo Nowa Era.

Organizatorem, a zarazem przewodniczącą komisji konkursowej była Elwira Żukowska.
Elwira Żukowska

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5