Bezpieczni babcie i dziadkowie

2015-01-22 09:49:31 (ost. akt: 2015-01-22 10:02:29)
W kętrzyńskim przedszkolu "Malinka" odbyło się profilaktyczne spotkanie policjantów z dziećmi i ich dziadkami

W kętrzyńskim przedszkolu "Malinka" odbyło się profilaktyczne spotkanie policjantów z dziećmi i ich dziadkami

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Z okazji Dnia Babci w kętrzyńskim przedszkolu "Malinka" policjanci rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie. Głównym celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą „na wnuczka, krewnego”, „pracownika socjalnego” oraz „policjanta”.
— Dzień dobry.
— Halo, kto mówi?
—Jak to, kto?
—To ja, twój wnuczek, bratanek! Nie poznajesz mnie babciu, dziadku ?
— A, to Ty – Kasiu, Marku? — Tak, to właśnie Ja!
— Jak się czujesz babciu, dziadku, co u Ciebie? Wiesz mam do Ciebie ogromną prośbę, pożycz mi trochę pieniędzy...

To tylko przykład jak może przebiegać rozmowa z osobami, które wykorzystując naiwność starszych osób, podają się za członka rodziny. Nieświadoma podstępu osoba, najczęściej w starszym wieku, pożycza pieniądze tzw. „wnuczkowi”. Niestety potem okazuje się, że jest to oszustwo, a pożyczona kwota przepada.
Funkcjonariusze przekazali osobom starszym niezbędną wiedzę, mającą na celu ich bezpieczeństwo. Funkcjonariusze omówili przykłady z codziennej służby. Przedstawili najczęstsze metody jakimi posługują się oszuści oraz wskazali jak zachować się w przypadku potencjalnych zagrożeń. Wizyta była również okazją, aby porozmawiać z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Na zakończenie w imieniu komendantów i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie z okazji Dnia Babci i Dziadka funkcjonariusze życzyli seniorom dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy, spełnienia najskrytszych marzeń oraz zadowolenia i pociechy z wnuków.
oprac. red.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5