"Kiszenie kapusty" po mazursku. Zapraszamy

2014-10-22 12:40:00 (ost. akt: 2014-10-22 12:54:49)

Autor zdjęcia: AGNIESZKA ROSZIG

Zapraszamy miłośników kultury i tradycji mazurskich do Czernik na widowisko obrzędowe w gwarze mazurskiej "Kiszenie kapusty".
Stowarzyszenie i zespół ludowy "Mazurska Kosaczewina" przygotowały widowisko obrzędowe w gwarze mazurskiej pokazujące tradycyjne kiszenie kapusty.

Zapraszamy gorąco, bo będzie okazja do "posmakowania" nie tylko gwary mazurskiej, śpiewu i tańca, ale również potraw mazurskich, m.in. plińców z pomoćką. Oczywiście z kiszoną kapustą.

Przypomnijmy, że zgodnie z tradycją kapustę należy ukisić przed Wszystkimi Świętymi.

Zapraszamy do Czernik 25 października 2014 r. o godz. 15

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StowarzyszenieMazurskaKosaczewin

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5