Pijany kierowca potrącił rowerzystę, 52-latek nie przeżył

2025-09-16 08:30:25(ost. akt: 2025-09-16 08:33:00)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę (13.09.2025 r.) około godziny 20:00 na wjeździe do Kętrzyna od strony Mrągowa.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 61-letni kierowca mitsubishi, jadąc w kierunku Mrągowa, na prostym odcinku drogi potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Niestety, pomimo udzielonej pomocy medycznej, 52-letni cyklista zginął na miejscu.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca mitsubishi miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo rower, którym poruszał się 52-latek, nie był wyposażony w oświetlenie, a sam rowerzysta nie posiadał elementów odblaskowych.

61-letni kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Stracił również prawo jazdy. Droga wojewódzka W591 była zablokowana przez blisko 4 godziny – w tym czasie policjanci kierowali pojazdy na objazdy.

Funkcjonariusze prowadzą szczegółowe czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratora.

Policja apeluje o rozsądek i ostrożność na drodze!

red/KPP Kętrzyn

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B