Niebezpieczne znalezisko w gminie Kętrzyn
2025-06-26 07:22:09(ost. akt: 2025-06-26 07:23:22)
Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić! W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności oraz powiadomić odpowiednie służby.
We wtorek (24.06.2025 r.) dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn, podczas prac polowych, mężczyzna znalazł niewybuch. O znalezisku zostali powiadomieni kętrzyńscy policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. O znalezisku została powiadomiona Jednostka Wojskowa. Przybyły patrol rozminowania zabezpieczył niewybuch. Żołnierze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zabrali pocisk, aby w bezpiecznych warunkach go zneutralizować.
Przypominamy!!!
Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić! W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję bądź inne służby.
KPP Kętrzyn
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez