Oliwier Szulc walczył w eliminacjach do Mistrzostw Polski

2025-04-02 11:01:47(ost. akt: 2025-04-02 11:04:09)

Autor zdjęcia: KS Seven

W miniony weekend zainaugurowano cykl turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Juniorów oraz Mistrzostw Polski Amatorów w bilardzie. Zawodnicy rywalizowali w odmianę 8-bil w dwóch miastach – Łodzi i Mrągowie.
W łódzkim klubie bilardowym Frame odbył się pierwszy turniej eliminacyjny z cyklu Mak Marketing Junior Tour. Na starcie stanęło aż 120 młodych bilardzistów z całej Polski, którzy rywalizowali o punkty rankingowe i miejsce w finale Mistrzostw Polski Juniorów.

Wśród uczestników znalazł się reprezentant Klubu Sportowego SEVEN Kętrzyn, Oliwier Szulc. Młody zawodnik dobrze zaprezentował się w fazie grupowej, odnosząc kilka zwycięstw, jednak w fazie pucharowej musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali. Ostatecznie Oliwier uplasował się na 19. miejscu w klasyfikacji generalnej oraz 8. miejscu w kategorii junior młodszy spośród 85 zawodników.

Warto podkreślić, że to już drugi sezon Oliwiera w ogólnopolskich eliminacjach, co przekłada się na coraz lepsze wyniki i większą pewność przy stole bilardowym. Dzięki systematycznym treningom oraz zdobywanemu doświadczeniu, zawodnik SEVEN Kętrzyn regularnie wygrywa pojedynki także z zawodnikami ze starszych kategorii wiekowych.

Przed juniorskimi zawodnikami jeszcze trzy turnieje eliminacyjne – każdy z nich to kolejna szansa na zdobycie cennych punktów rankingowych.

Emocjonująca rywalizacja amatorów w Mrągowie

Równolegle, w Sportowym Klubie Bilardowym w Mrągowie, rozegrano pierwszy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów. Do rywalizacji przystąpiło 22 zawodników reprezentujących m.in. Olsztyn, Giżycko, Węgorzewo, Mrągowo, Kętrzyn, Samborowo i Olecko.

Zawody dostarczyły wielu emocji i zaciętych pojedynków. Po blisko 11 godzinach intensywnej rywalizacji wyłoniono najlepszych:

I miejsce – Igor Ziewiec (SKB Mrągowo)

II miejsce – Adam Żejmo (Makatka Olsztyn)

III miejsce ex aequo – Wojciech Groch (SEVEN Kętrzyn) oraz Łukasz Drożdż (SKB Mrągowo)

Dla Wojciecha Grocha, reprezentanta SEVEN Kętrzyn, podium w tak wymagającym turnieju to duży sukces i motywacja przed kolejnymi startami.

W ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów zaplanowano jeszcze cztery turnieje, które wyłonią finalistów turnieju kończącego sezon.

red

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B