Już w przyszły weekend food trucki przybywają do Kętrzyna!

2024-06-07 13:28:24(ost. akt: 2024-06-07 13:36:59)   Materiał partnera

Autor zdjęcia: Festiwal Smaków Food Trucków

Już niedługo Kętrzyn wypełni się smakami niemal z całego świata! Sprawdźcie, jakie atrakcje pojawią się na Placu Piłsudskiego.
14, 15 i 16 czerwca Festiwal Smaków Food Trucków zawita do Kętrzyna, a mobilne restauracje z różnych regionów Polski zaprezentują smaki, które przeniosą Was w kulinarne podróże do Gruzji, Meksyku, Hiszpanii, Belgii i wielu innych zakątków świata. W menu pojawią się klasyczne dania kuchni gruzińskiej, takie jak chaczapuri, esencjonalne chinkali oraz placek lobiani i szaszłyki.

Miłośnicy kuchni meksykańskiej będą mogli delektować się soczystymi tacos i aromatycznym burrito. Wielbiciele amerykańskiej kuchni znajdą na festiwalu tradycyjne streetfoodowe dania, takie jak soczyste burgery wołowe, zapiekanki i chrupiące frytki belgijskie. Nie zabraknie też czegoś na deser. Wśród słodkości królować będą hiszpańskie pączki churros i węgierskie kołacze. Zapowiada się nie lada uczta, dzięki której będzie można udać się w kulinarną podróż i to bez opuszczania festiwalowego terenu. Pełna lista food trucków prezentowana będzie na stronie wydarzenia: facebook.com/events/430032883096060

Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko świetna okazja do skosztowania kuchni świata, ale i spędzenia miło czasu z rodziną i znajomymi. Gra terenowa to dodatkowa aktywność, w której do wygrania będą atrakcyjne gadżety oraz bony na dania z food trucków. Podczas trwania wydarzenia odbędą się także wybory na najsmaczniejszego food trucka. Głosy zbierane będą do specjalnej skrzyneczki, znajdującej się przy namiocie organizatora. Spośród wszystkich mobilnych restauracji wybrany i nagrodzony zostanie ten, który przypadnie do gustu największej liczbie uczestników. Na terenie festiwalu znajdzie się również strefa konsumpcyjna oraz strefa chill z leżaczkami, gdzie można będzie odpocząć i cieszyć się atmosferą wydarzenia.

Śledźcie koniecznie wydarzenie na Facebooku: III Festiwal Smaków Food Trucków w Kętrzynie. Tam na bieżąco pojawiać się będą informacje o tym, jakie food trucki zawitają do Kętrzyna oraz pyszne konkursy.

Festiwal Smaków Food Trucków
Wstęp: bezpłatny
Data: 14, 15 i 16 czerwca 2024
Miejsce: Plac Piłsudskiego w Kętrzynie
Godziny:
piątek 16:00 - 22:00
sobota 12:00 - 22:00
niedziela 12:00 - 20:00

Partnerzy:
Kętrzyńskie Centrum Kultury
Miasto Kętrzyn
Browar Amber
Gazeta w Kętrzynie


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5